banner158

GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

Bugün itibarıyla GSB mülakatlarının tamamlanmasının üzerinden tam iki ay geçti. Yalnız Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan net bir açıklama hala yok. Bakanlıktan duyuru yapılmaması nedeniyle "GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu sürekli olarak yöneltiliyor.

GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?
banner152


On binler Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapmıştı. 3 bin 243 sürekli işçiden bir kısmı kurayla görevlerine başladılar. Fakat mülakata girenlerin sonuçları hala açıklanmadı ve sonuçlar büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor.

GSB MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Türkiye'nin 81 ilinde yurttaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı için başvurdu. Mülakat sonuçları için herhangi bir açıklama henüz yok. Sonuçlar il müdürlüklerinden ilan edilecek.

SÖZLÜ SINAVDA 70 PUAN ZORUNLULUĞU

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 18:31