banner4

Gençlik karalar bağladı

Gediz Üniversitesi'nde bahar festivali yerini yasa bıraktı, tüm etkinlikler iptal edildi. İçlerinde yabancıların da yer aldığı gençler matem rengi siyaha büründü.

Gençlik karalar bağladı
banner26


Kimileri yüzüne kömür karaları sürdü, madenci bareti taktı. Gözyaşları Soma'da ölen işçiler için döküldü...
 
Soma'daki maden faciası Gediz Üniversitesi'ni yasa boğdu. GedizFest heyecanı, yerini hüzne bıraktı, MFÖ konseri ve diğer tüm etkinlikler iptal edildi. Gençlik karalar bağladı, siyahlar içinde derslere katıldı. Kimileri yüzlerine kömür karası sürdü, baret taktı, toprak altında hayatını kaybeden madenciler için gözyaşı döktü. Gediz'in 74 ülkeden yabancı öğrencileri de eşlik etti, hep birlikte saygı duruşunda bulunuldu, lokma döktürülüp dualar edildi. 
 
Üniversiteliler, matem rengindeki kıyafetleriyle kampüs bahçesinde Soma yazısı da oluşturdu. Onları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Güneş ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Batar yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Güneş, ölenlere rahmet, yaralılara şifa, yakınlarını kaybedenlere de başsağlığı diledi, "Yanı başımızdaki Soma'dan gelen acı haberle yüreğimiz yandı, milletimizin başı sağolsun" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 13:14

banner79

banner78