banner339
banner391
banner274

Gakgoş Rose'un Akrabaları Elazığ'da Bulundu! Feride Nine Rose'yi Bekliyor

ABD Gümrük ve Sınır Koruma Buffalo Bölge Müdürü Rose Hilmey'in, Bakan Bülent Tüfenkci'den bulmasını istediği en yakın akrabası Feride nine, Elazığ'ın Yemişlik köyünde yaşıyor.

banner362
Gakgoş Rose'un Akrabaları Elazığ'da Bulundu! Feride Nine Rose'yi Bekliyor
banner353

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Gümrük ve Sınır Koruma Buffalo Bölge Müdürü Rose Hilmey'in, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den bulmasını istediği en yakın akrabası Feride nine, Elazığ'ın Yemişlik köyünde yaşıyor.

BAKAN SÖZ VERMİŞTİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ABD'deki temasları sırasında dedesinin Elazığlı olduğunu söyleyen Gümrük ve Sınır Koruma İdaresi BuffaloBölge Müdürü Rose Hilmey'e akrabalarını bulma sözü vermişti.

AKRABALARINDAN GERİYE FERİDE NİNE VE ÇOCUKLARI KALDI

Bunun üzerine başlatılan çalışma kapsamında Hilmey'in akrabalarının Elazığ'ın Yemişli köyünde yaşadığı belirlendi. Hilmey'in aradığı dedesi Bekir Çitil'in akrabalarından geriye sadece vefat eden amcasının oğlu Cebrail Çitil'in eşi, aynı zamanda kız kardeşinin torunu 86 yaşındaki Feride Çitil, çocukları ve torunları kaldı.


FERİDE NİNE ROSE'Yİ BEKLİYOR

4 çocuğu hayatta olan 86 yaşındaki 23 torun sahibi Feride Çitil, Elazığ'ın merkeze bağlı Yemişlik köyündeki evinde tek başına yaşıyor. İstanbul'da ikamet eden Feride Çitil'in oğlu İsrafil ile diğer çocukları zaman zaman annelerinin yanına geliyor. İlerleyen yaşına rağmen, evinin işlerini tek başına gören Feride nine, kendilerini arayan dayısı Bekir Çitil'in torununun gelmesini bekliyor.


"ÇOK ARADIK AMA BULAMADIK"

Bekir Çitil'i çok hatırlamadığını ancak bildiğini aktaran Feride Çitil, "Nenemin kardeşiydi. Ben çok hatırlamıyorum. Rahmetli nineme para gönderiyordu" dedi.

Kocasının kendisine Bekir dayı için, "Amcam ABD'de, askerde bana para yolladı" dediğini anımsatan Feride nine, "Çünkü bizim elimiz dardı, eşime askerde para gönderemiyorduk. O gönderiyordu. Hatta eşim askerden dönünce de yine gönderdi. Daha sonra kesildi. Artık öldü mü kaldı mı bilmiyorduk. Adresi vardı onu da kaybettik. Çok aradık bulamadık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 17:20
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k