banner116
banner92

Gaffar Okkan anıldı

15 yıl önce silahlı saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 polis memuru, Diyarbakır'da düzenlenen törenle anıldı.

Gaffar Okkan anıldı
banner94
banner26

Diyarbakır'da Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 silah arkadaşı, şehit edilişinin 15. yıl dönümünde saldırıya uğradıkları caddede anıldı.


Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy için anma töreni, saldırının gerçekleştirildiği Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı'nda yapıldı. 

Şehitlerin öz geçmişinin okunduğu törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve dua edildi.

Törene katılanlar, şehitlerin anısına yapılan anıta karanfiller bıraktı.

Polisevinde devam eden anma programda konuşan İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, görevine ve hizmetine gönülden bağlı olanların gönüllerde yaşadığına bugün bir kez daha şahit olduklarını söyledi.

Taşdan, olayın gerçekleştiği günden bu zaman kadar geçen sürede Diyarbakır halkının da şehitleri unutmadığını ve özellikle Okkan'a karşı sevgi ve saygısını her zaman devam ettiğini gördüklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Sayın müdürümüzün Diyarbakır'da görevde kaldığı süre içinde gece gündüz demeden halkın memnuniyeti için yapmış olduğu çalışmalar bugün hala Diyarbakır halkının dilinde ve hafızalarında yer almaktadır. Güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde halk desteğinin ne kadar etkili olduğunun bilincinde olan biz polislere değerli ağabeyimin yıllar önce bunu başarmış olması halen ilham kaynağı olmaktadır. Ülkemizin birlik ve beraberliği için verdiğimiz mücadelede Diyarbakır halkının yanımızda olduğunu bilmek bizlere güç vermektedir." 

Törene emniyet müdür yardımcıları, şehit yakınları, polis memurları, "Ali Gaffar Okkan" isimli çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 15:54
banner118