banner158

'Futbolda şike kumpası' davasında ara karar belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 20'si tutuklu 108 sanığın yargılandığı  davada, 4 sanığın tahliyesine karar verildi.

'Futbolda şike kumpası' davasında ara karar belli oldu
banner152

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu  Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıkların  talepleri alındı.

Taleplerin alınmasının ardından mahkeme heyeti, ara kararını  açıkladı.

Mahkeme heyeti, bir kısım sanıkların ByLock ile ilgili bilirkişi  raporu alınması talebinin, savunmaların tamamlanmaması nedeniyle bu aşamada  reddine karar verdi. Heyet, tüm sanıkların, örgüte müzahir dernek, vakıf veya  sendikaya üyeliklerinin ve Zaman gazetesi abonesi olup olmadıklarının ilgili  mercilere sorulmasına hükmetti.

Sanık Mehmet Baransu'nun Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesine, birleştirme  hususunda muvafakat talep ettiğini belirten mahkeme heyeti, sanığın "Silahlı  terör örgütüne üye olmak" suçuna ilişkin dosyasının tefrik edilerek Mersin 2.  Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyayla birleştirilmesini kararlaştırdı.

Haklarında yakalama kararı bulunan aralarında Fetullah Gülen ve Ekrem  Dumanlı'nın da bulunduğu 14 sanığın infazının beklenmesine karar veren heyet,  tutuklu sanıklar Haşim Gülal, Soner Koç, Mehmet Aslan ve Kemal Atılgan'ın,  savunmalarının alınmış olması, sanıkların tutuklulukta geçirdiği süre ile  dosyanın bulunduğu aşama itibarıyla yargılamanın süreceğinden tahliyelerine ve  haklarında adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.

  

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 22:08