banner339
banner313

Fransa’da Radikal Karar: Aşı Olmayan 3 Bin Sağlık Görevlisi İşten Uzaklaştırıldı

İşten uzaklaştırmaların 'geçici olduğunu' kaydeden Veran, bu kişilerin önemli bir kısmının destek hizmetlerinde çalıştığını belirtti ve işten uzaklaştırılan 'beyaz önlüklüklerin sayısının az olduğunu' ifade etti.

Fransa’da Radikal Karar: Aşı Olmayan 3 Bin Sağlık Görevlisi İşten Uzaklaştırıldı
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, zorunlu olarak Kovid-19 aşısı olmayan yaklaşık 3 bine yakın sağlık görevlisinin işten uzaklaştırıldığını açıkladı.Fransız basınına konuşan Veran, “Dün itibarıyla henüz aşı olmamış sağlık veya sosyal sağlık kurumlarında hizmet veren yaklaşık 3 bin kişi işten uzaklaştırıldı.” dedi. Fransız bakan, onlarca kişinin de kendi isteğiyle istifa ettiğini aktardı.

Euronews'in aktardığı bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2,7 milyon kişinin çalıştığını hatırlatan Veran, işten uzaklaştırılan kişiler yüzünden sağlık hizmetlerinde bir aksamanın söz konusu olmadığını ifade etti.Fransa’da çarşamba gününden bu yana sağlık personelinin aşı olmadan çalışmasına izin verilmiyor.

Hastaneler dışında, itfaiye, ambulans görevlileri, huzur ve bakım evlerindeki görevlilerle, serbest çalışan sağlık görevlilerine de aşı zorunluğu getirildi.

Ulusal Sağlık Sigortası verilerine göre, 12 Eylül itibarıyla sağlık personelinin yüzde 89,3’ü en az bir doz aşı oldu.
banner218