banner339
banner274

Filistinli tıp öğrencisi 10 gündür kayıp

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Filistin uyruklu 24 yaşındaki  Muhammed Salhab'dan 10 gündür haber alınamıyor.

Filistinli tıp öğrencisi 10 gündür kayıp
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 6’ncı sınıf öğrencisi Filistin uyruklu Muhammed Salhab (24), çalıştığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden evine geldi.

3 Eylül Cuma günü öğle saatlerinde tekrar evden çıkan Salhab'dan bir daha haber alınamadı.

Arkadaşları, bu durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine polis ekipleri, Muhammed Salhab’ın gidebileceği yerleri kontrol ederek, geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Yapılan arama sonrasında çevredeki görgü tanıklarının ilk ifadesinde Salhab'ın Bosna Hersek Mahallesi Turgut Reis Caddesi üzerinde zorla bir araca bindirilerek olay yerinden kaçırıldığı yönünde oldu.

İfadeler doğrultusunda çalışmaları hızlandıran ekiplerin, Konya ve çevresinde aramalarına devam ettiği öğrenildi.

Konya'da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Filistin uyruklu Muhammed Salhab'ın okul arkadaşı Filistinli Halit O., “Muhammed ile en son perşembe günü mesai bitiminde saat 5 gibi karşılaştık, hastanenin önünde oturduk biraz muhabbet ettik. Ondan sonra ben eve geçtim. Kendisi ise nöbetçiydi acilde, devir almaya geçti. O gün mesaiyi bitirmiş, sabah haberi geldi Muhammed’den haber alamıyoruz diye. Cuma günü Cuma namazına yakın bir saatlerde kaçırılmış. Bize gelen bilgiye göre, gri bir araç gelmiş içerisinden dört kişi inmiş zorla arabaya bindirmeye çalışmışlar. Daha sonra araç biraz daha ilerlemiş ve ileriden araca iki kişi daha binmiş ve araç Ankara yoluna doğru devam etmiş.” dedi.

Halit O., “Muhammed kardeşimiz çok iyi bir insandı. Kendisi dört dörtlük bir insandı diyebilirim. Hiç kimse ile bir husumeti veya sorunu yoktu bizim bildiğimiz. Hükümet yetkililerinden bir ricamız Muhammed bize en kısa zamanda sağ salim bir şekilde dönsün. Muhammed kardeşimizi gören ya da duyan olursa bütün vatandaşlarımızdan bir tek isteğimiz bu durumu yetkililere bildirsinler.” şeklinde çağrıda bulundu.

Kaynak: Haber Vakti 
banner218