banner158
banner218

Filipinler'de askeri kampa saldırı

DEAŞ bağlantılı Ebu Seyyaf terör örgütü Sulu eyaletinde bir kampı hedef aldı. Saldırıda üçü asker beş kişi öldü, dokuz kişi yaralandı.

Filipinler'de askeri kampa saldırı
banner216


Filipinler'in güneyindeki Sulu eyaletinde, askeri kampa  düzenlenen terör saldırısında 3'ü asker 5 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin  yaralandığı bildirildi. 

Ordu yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, ülkenin güneyindeki Sulu  eyaletinde, terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Ebu Seyyaf örgütü militanlarınca  düzenlendiği sanılan saldırı gerçekleştirildi.

Yeni ordu birliklerinin kampa gelişinin hemen ardından, iki intihar  eylemcisi tarafından gerçekleştirildiği ileri sürülen terör saldırısında 3'ü  asker 5 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Tümgeneral Cirilito Sobejana, Sulu'daki istikrar ve kalkınmayı  engelleyen terörist grupları yok etmek için çabalarını artıracaklarını, bütün  hareketlerin kanunlara uygun şekilde devam edeceğini belirtti.

Malezya ve Filipinler arasındaki adalarda 1991'den bu yana faaliyet  gösteren Ebu Seyyaf terör örgütü, şiddet ve rehin alma eylemleriyle tanınıyor.

Örgüt, Mindanao ve Sulu'da bağımsız devlet kurmak amacıyla  Filipinler'in güneyinde şiddete başvuruyor.


 
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 20:05