banner339
banner313

FETÖ'nün MİT'te çalışan bilişim casusuna verilen ceza belli oldu

FETÖ'nün MİT soruşturmaları davalarında FETÖ üyeleri yargılanmaya devam ediyor. MİT'in bilişim bölümünde çalışan bilgisayar mühendisi Emrah Kaşıkçı'ya verilen ceza belli oldu. Kaşıkçı, 30 yıl 10 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

banner362
FETÖ'nün MİT'te çalışan bilişim casusuna verilen ceza belli oldu
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Emrah Kaşıkçı, FETÖ'cülerin yardımıyla istihbarat görevlisi olarak teknik birimlerde çalıştı.

2016'da FETÖ üyeliği nedeniyle ihraç olan Kaşıkçı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'siyasal-askeri casusluk' suçlarından dava açılmıştı.

Kaşıkçı'nın FETÖ'nün üst düzey mahrem imamlarından olan ve itirafçı olarak Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un suikastına ilişkin ifade veren Salim Zeybek ile irtibatı bulunduğu ve devlet sırrı niteliğindeki bilgileri kendisine aktardığı tespit edildi.

Ankara 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Kaşıkçı, örgütün mahrem yapılanmasında bulunan üyelerine bilgi aktardığı, gizli haberleşme programları kullandığı ve örgüte ait fişleme programında talimatla düzenlemeler yaptığı gerekçesiyle FETÖ üyeliği ve casusluk suçlarından 30 yıl 10 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Sabah 
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k