banner339
banner391
banner313

FETÖ'nün kıtalararası yönetim şeması

15 Temmuz darbe girişimin planlayan FETÖ’nün dünya ve Türkiye örgütlenmesi açığa çıktı. 8 kıtada faaliyet yürüten terör örgütünün en başında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ‘Kainat İmamı’ olarak yer alıyor.

FETÖ'nün kıtalararası yönetim şeması
banner353

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 11 Eylül 2015’te aldığı bir ihbar üzerine Maltepe’de bir operasyon düzenledi.

Bir kamyonette yapılan aramada, FETÖ/ PDY mensuplarının imha etmek istediği gizli belgeler bulunup el konuldu. Belgelerde yapılan incelemelerde, örgüt yapılanması ve isimler deşifre edildi. İncelemelerin ardından Mali Polis, terör örgütünün işleyişini en ince detaylarına kadar gösteren bir şema hazırladı. Örgütün şemasında, FETÖ/PDY’nin en üst noktasında ‘Kainat İmamı” olarak belirtilen terör elebaşı Fethullah Gülen yer aldı. Habertürk'ün haberine göre, işte dünyayı ‘8 kıta’ya ayırıp yayılan terör örgütünün ‘küresel yapılanması’...

"Kainat imamı Gülen"

FETÖ’nün dünyayı nasıl ele geçirmeye çalıştığını gösteren haritanın en üstünde, Fethullah Gülen yer alıyor. Gülen, örgüt tarafından Mesih/Mehdi olarak kabul ediliyor. Terör örgütü, Gülen’in isminin altında 3 bölüme ayrılıyor: ‘Özel Kalem’, ‘Mollalar Grubu’ ve ‘İstişare Heyeti’ (Başyüceler).

Özel Kalem: Örgütün ilk ayağında bulunan bu grup, direkt Gülen’e bağlı ve terör elebaşısının ‘mahrem işleri’ni üstleniyor. Bu gruptakiler, Gülen’in sırdaşı ve hizmetlisi gibi faaliyet gösteriyor.

Mollalar Grubu: Gülen’in 25-30 yıldır yanından ayırmadığı, bizzat özel olarak ilgilenip yetiştirdiği ‘Mollalar Grubu’ da direkt Gülen’e bağlı çalışma yürütüyor. Her türlü dini konuları konuştuğu bu grup, alınan kararların duyurulmasında da rol üstleniyor. Mollalar, aynı zamanda müfettiş olarak faaliyet gösteriyor ve denetleme, sınama çalışmasını yürütüyor. Genellikle akademik kariyere sahip ilahiyat mezunlarından oluşuyor. Örgütün yönetiminde bu üst organ etkin rol üstleniyor. Alınan kararlar, meclis üyesi olan örgüt mensuplarınca silsile yolu ile en alt birimlere kadar iletiliyor.

İstişare Heyeti (Başyüceler Kurulu): ‘Özel Kalem’ ve ‘Mollalar Grubu’ gibi direkt Gülen’e bağlı olarak faaliyet yürütüyor. Gülen’in başkanlık ettiği heyet, 16 kişiden oluşuyor. Talimatlara uyulup uyulmadığını kontrol eden, bilgi toplayan, rehberlik yapan, kontrol ve teftiş işlerini yürüten ‘İstişare Heyeti’, örgütü ikaz edip uyarabiliyor. Kıta sorumluları ve ülke imamları bu grubun altında şekillenirken, sadece Türkiye İmamı Mustafa Özcan direkt heyetle bağ kurabiliyor.

Tayin Heyeti: ‘İstişare Heyeti’ne bağlı olarak 1995’te kurulan ‘Tayin Heyeti’, İstanbul Çamlıca’daki Çamlıca Camii yakınında inşa edilen binada faaliyet gösteriyordu. FETÖ’nün ‘kıta sorumluları’ ile ‘ülke sorumluları’ (imamları) da ‘Tayin Heyeti’nin altında örgütleniyor. Türkiye İmamı dışında diğer ülke imamları- nın atamaları, yer değiştirmeleri bu yapı tarafından kararlaştırılıp icra ediliyor.

"Türkiye İmamlığı"

FETÖ’nün sözde Türkiye imamı Mustafa Özcan, hem ‘İstişare Heyeti’nde bulunuyor hem de FETÖ/PDY’nin Türkiye ayağında legal ve illegal örgütsel yapılanmanın sorumlusu durumunda.
İşte FETÖ’nün Türkiye örgütlenmesi...

"İllegal Özel Yapılanma"

Yargı İmamları: ‘Adalet’in her organında (hâkim, savcı, adliye) örgütlenmeyi yürüten grup.
Emniyet İmamları:Emniyet teştilatına sızan ve çalışan yapı.
TSK İmamı: 15 Temmuz’un ardından Adil Öksüz’ün TSK İmamı olduğu deşifre oldu.
MİT İmamı: İstihbarat teşkilatı içinde yer alıp bilgi toplama faaliyetini yürütüyor.
Mülkiye İmamı: Vali, vali yardımcısı ve kaymakamları koordine ediyor.

"Legal Yapılanma"

Sağlık: Sema ve Şifa hastaneleri. STK’LAR: Vakıflar, sendikalar, dernekler, yardım kuruluşları.
Eğitim: Dershaneler, üniversiteler, kurslar ve diğer okullar.
Medya: Yazılı, görsel ve dijital medya.
Finans: Bank Asya, Kaynak Holding, bağış-himmet (kişi ve kurumlardan).Dünyayı 8'e bölmüşler

FETÖ’nün örgütlenmesinde dünyanın 8 kıtaya; Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Orta Asya, Pasifik, Ortadoğu ve Afrika’ya ayrıldığı görülüyor.

Avrupa
Batı Avrupa, Balkanlar ve eski Doğu Bloku ülkelerinde 3 imam bulunuyor.

Amerika
ABD-Kanada ve Güney Amerika’da 2 imam faaliyet yürütüyor.

Asya
Türk cumhuriyetleri, Uzakdoğu, Ortadoğu ve Rusya cumhuriyetlerinde 4 imam bulunuyor.

Afrika
1 imam atandığı biliniyor.

CNNTürk

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 22:14
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k