banner339
banner313

FETÖ ile mücadele devam ediyor: 600 hakim savcı ihraç olmayı bekliyor

FETÖ ile mücadele devlet kurumlarının tüm birimlerinde soruşturmalar çerçevesinde devam ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü'nün mahrem yargı yapılanmasına ilişkin kamuda görev yapan çok sayıda hakim ve savcı, yapılan araştırmalar neticesinde deşifre oldu. 400'ünün soruşturması HSK Teftiş Kurulu'nda devam ediyor. 600 hakim ve savcının dosyası ihraç istemiyle HSK Genel Kurulu'na ulaştı.

FETÖ ile mücadele devam ediyor: 600 hakim savcı ihraç olmayı bekliyor
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

FETÖ'nün çalışma evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar ve evlerde yapılan aramalarda elde edilen bilgi ve belgeler sayesinde çok sayıda "çalışma evi" tespit edilerek örgüte ağır bir darbe vuruldu.

Soruşturma dosyalarındaki detaylara göre, hakim ve savcıların örgüt evlerinde telefonlarını kapatıp bir araya gelerek sınavlara hazırlandığı "hücresel hakim-savcı çalışma evleri" olarak adlandırılan evlere de kod isim verildiği ortaya çıktı.

Sınav soruları verilerek yargıya sızan bine yakın isim, başsavcılıklarca HSK'ya bildirildi. 400'ünün soruşturması HSK Teftiş Kurulu'nda devam ederken, 600 hakim ve savcının dosyası ihraç istemiyle HSK Genel Kurulu'na geldi.

Kaynak: Sabah 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 09:36
banner218