banner218

ERÜ'de maaş ödeme ihalesi Halk Bankası'nın

ERÜ'de maaş ödeme ihalesi Halk Bankası'nın
Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) akademik ve idari personelinin maaşlarının ödemesini yapacak yetkili banka için ihale düzenlendi. 5 yıl boyunca verme yetkisi ile yapılan ihalede, Halk Bankası tarafından 6 bin 700 TL promosyon bedeli verildi. 
7 bin 161 akademik ve idari personelin maaş, ek ders, döner sermaye ödemesi gibi farklı kalemlerden ödemelerini alacağı yetkili banka için ihale düzenlendi. ERÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ihaleye, ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu başkanlık yaptı. 9 bankanın teklif verdiği ihalede, Akbank ve Halk Bankası arasında yaklaşık 4 saat boyunca kıyasıya geçen ihalede 6 bin 700 TL ile promosyon rakamı olarak en yüksek teklifi veren Halk Bankası ipi göğüsledi.
İhale sonrası açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Kayseri 2 nolu Şube Başkanı İbrahim Altıparmak, "ERÜ çalışanları adına 2020 yılından itibaren geçerli olmak üzere banka promosyon ihalemizi gerçekleştirdik. Çok şükür çalışanlarımıza 6 bin 700 TL gibi bir bedel alarak Türkiye’de bir rekora imza attık. Çalışanlarımız ve üyelerimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz. Promosyon ihalesinin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu rakamın ardından yeni üyeleri de sendikamıza bekliyoruz 2020 Şubat ayında tüm çalışanlarımızın hesabına promosyon bedeli yatmış olacak” dedi.

FOTOĞRAFLI