banner339
banner313

Erkeklerin ve kadınların sevgililerinden beklediği şeyler

Erkeklerin ve kadınların sevgililerinden beklediği şeyler
banner401
banner427


ERKEKLERİN SEVGİLİLERİNDEN BEKLEDİĞİ ŞEYLER

SABIRSIZ OLMAMAK

Erkeklerin dünyasında işler biraz daha ağır yürür. O yüzden daha ilişkinin ikinci ayında “Biz ne olacağız, bu ilişki nereye gidiyor?” sorularını sormayın. Evet vakit harcamak istemiyorsunuz, evet biyolojik saatiniz çalışıyor ama sonuçta sevgilinizin de kendine göre düşünceleri var.

MIZMIZLANMAMAK

Bir randevu iptal olduğunda, bir program elde olmayan sebeplerle yerine getirilemediğinde mızmızlanmayın. O zaman erkek kendini çok kötü hissediyor. Oysa söyleyeceğiniz. “Boşver sevgilim, daha sonra yaparız” sözü erkeği motive edecek ve inanın bir dahaki sefere hiç de böyle bir şey olmayacaktır.

ESKİ DEFTERLER

Bir tartışma sırasında kadınların bilmem kaç ay önceki konuları da gündeme getirmesi olayı içinden çıkılmaz hale getiriyor. Evet, kadınlar biriktiriyor ve zamanı geldiğinde her şeyi masaya yatırıyor. Ama bunu yapmamak gerek. Onun yerine o sorunu zamanında çözün ve sonradan aynı konuyu bir daha gündeme getirmeyin.

KIYASLANMAMAK

Başkalarının sevgilisiyle kıyaslanan erkeğin özgüveni azalıyor. Siz sevgilinizden şikayetlerinizi, “Ayşe’nin sevgilisi şöyle şöyle yapmış” diye anlatmak yerine ona özel bir şekilde aktarmalısınız. Erkek egosu diye bir şey var. Siz kabul etmeseniz bile var. Egosunu yaralamayın.

SEKSLE İMTİHAN

Seks bir kadının silahı olmamalı. Sizi isteyen bir erkeği geçerli bir sebep yokken sırf ona kızdığınız ya da cezalandırmak için reddettiğinizde gururunu kırıyorsunuz. Sonrasında da yine sizin tarafınızdan reddedilme korkusuyla yaklaşırken çekiniyor. Bu durumda da tabii ki bir süre sonra aranızdaki cinsellik tamamen biter.

AÇIK VE NET OLMAK

Erkeğin mantığı düz işler. Ona “Evet” diyorsanız öyledir, “Hayır” diyorsanız öyledir. Bir takım cümlelerinizden bir takım anlamlar çıkarmasını beklemeyin. Çünkü isteseler de çıkaramıyorlar. Ondan sonra da şikayetler başlıyor “Beni anlamıyorsun” diye... E anlatmadınız ki...

HOBİLERE KARIŞMAMAK

Futbol, arabalar, bilgisayar oyunları falan... Abartıya kaçmadığı sürece bu hobileriyle vakit geçirmesine söz etmeyin lütfen. Gönlü istemediği halde sizinle zaman geçirmeye zorlarsanız bundan ne siz mutlu olursunuz ne de o. Bırakın hobileriyle uğraşsın, mutlu bir şekilde yanınıza gelsin.

ŞÜPHE DUYMAMAK

Sevgilinizin her an sizi aldatacakmış gibi muamele görmesi ne kadar aşağılayıcı... Elinizde en küçük bir delil bile yokken sevgilinize sizi aldatıyormuş gibi davranırsanız inanın bana kısa sürede bu söylediğiniz şey gerçek olur. Rahat olun, siz onun tarafından seçilmiş birisiniz.

GÖNLÜNÜN OKŞANMASI

Siz nasıl iltifat bekliyorsanız, erkek de aynı şekilde gönlünün okşanmasını bekliyor. Ona yakışıklı olduğunu, eşinin olmadığını, onu çok sevdiğinizi söylemelisiniz. Gönlünü okşadığınız, erkek olduğunu hissettirdiğiniz sevgiliniz size daha da çok bağlanacaktır. Zaten bunu istemiyor musunuz?

TUTUMLU OLMAK

Kendinizi alışverişe kaptırıp da aylık bütçenizde kocaman bir delik açtığınızda, sevgiliniz size bunu söyleyemese de uykusuz geceler geçiriyor. Kendinizi biraz frenleyin. Birlikte zaman geçirirken harcayacağınız paraları, alacağınız bilmem kaçıncı ayakkabı için harcamayın.

KADINLARIN SEVGİLİLERİNDEN BEKLEDİĞİ ŞEYLER

TAKDİR EDİLMEK

Sadece siz çalışmıyorsunuz. Ya da sadece siz okumuyorsunuz. Onun başarılarını da takdir etmelisiniz. Hele hele zorlu bir işe girişirken onu mutlaka cesaretlendirmelisiniz. Bu zorlu işi başardığında ondan “Sen olmasaydın yapamazdım” sözünü duymak kadar mutlu edici bir şey var mı hayatta?

İLGİ VE SORUMLULUK

Kadınların en çok yakındığı şey, ilgisiz ve ilişki sorumluluğunu taşıyamayan erkekler. Hem bu atla deve değil ki! Bu arada kadınların ilgiden kasıtları günde 3-5 mesaj atıp “Seni seviyorum” yazmak değil. Seviyorsanız, ilişkinin sorumluluğunu taşıyın ve bunu ona gösterin.

KAÇAK OYNAMAMAK

Sevgiliyseniz, sevgilisinizdir. Bir gün öyle, bir gün böyle davranmayın. İlişkinizin akasında durun ve bunu birlikte olduğunuz kadına gösterin. Bir hafta telefon, mesaj yağmuruna tuttuktan sonra birden “Çok işim var seni arayamıyorum” noktasına gelmeyin.

ÖZEL HİSSETMEK

Sevgiliyseniz, o kadın sizin için dünyadaki en özel insandır. Öyleyse bunu ona hissettirmelisiniz. Başkalarına davrandığınız gibi davranamazsınız. Eski ilişkilerinizden elde ettiğiniz çıkarımları ona da uygulayamazsınız. Klişe sözcükleri bırakın, ona özel sözcükler bulun.

BİRLİKTE EĞLENEBİLMEK

Bir yemekte, bir mekanda, bir sinemada, hatta evde birlikte eğlenmek kadar güzel bir şey yoktur. Siz eğlenceden sadece kendi arkadaşlarınızla dışarı çıkmayı anlıyorsanız bir ilişkiyi yürütmeniz imkansızdır. O sizin sevgiliniz ve sizinle birlikte eğlenmeyi hak ediyor.

KÜÇÜK HEDİYELER

Bir hediye almak için ille özel bir günü beklemeniz çok yanlış. Onunla buluşmaya giderken alacağınız küçücük bir şey, belki bir kitap, bir müzik albümü, kendisini değerli hissetmesini sağlayacaktır. Üstelik siz de böylece ona verdiğiniz önemi göstermiş olacaksınız.

DÜRÜST DAVRANILMAK

Ne olursa olsun, hangi koşulda olursa olsun yalan söylemeyin. Bu yalanlar kadının dünyasında gerçekten onarılmaz yaralara neden oluyor. Evet, affetmiş gibi görünüyorlar ama bunu içlerinde mutlaka biriktiriyorlar. İyisi mi en kötü koşulda dahi dürüst olun. O zaman siz de onun saygısını kazanırsınız.

DİNLENİLMEK

Kadınların en büyük şikayeti sevgililerinin kendilerini dinlemediği yönündedir. Bir şey anlattıklarında ilginizi başka yere savurmayın. Onu dinleyin, sözlerine katılın, yorum yapın. Bu paylaşıma kadınların ihtiyacı vardır. Evet, siz de anlatın. Aranızdaki iletişimi diri tutmanın yoludur bu.

BENCİL OLMAMAK

Sekste, normal yaşamda, sevgililik ilişkisinde, arkadaşlarla ilişkide, kısacası hayatın her alanında bencil olmamak gerekiyor. Siz iki kişisiniz, bir adım atarken artık iki kişilik düşünmelisiniz. O öyle yapıyor zaten, öyleyse sen de yapmalısın. Tek başına kararlar alıp ona dikte etmemelisiniz.

SAYGI VE NEZAKET

Bir kadın öncelikle bir insan, bir birey olduğu için sizden saygı bekler. Daha sonra da bir kadına göstermeniz gereken asgari nezaketi bekler. Ona kapıyı açmanızın, koltuğunu çekmenizin, bir şey isterken lütfen demenizin erkekliğinizden bir şey götürmeyeceğini bilin lütfen.
banner218