banner339
banner274

Erdoğan: Sincar Yeni Kandil Olma Yolunda, Müsaade Edemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sincar yeni bir Kandil olma yolunda. Biz buna müsaade edemeyiz. Şimdi El Bab'a yürüyoruz. Sonra Münbiç'e, Rakka'ya yöneleceğiz" dedi.

Erdoğan: Sincar Yeni Kandil Olma Yolunda, Müsaade Edemeyiz
banner401
banner427

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün akşam Sayın Obama ile uzun uzun görüşmemiz oldu. PYD - YPG gibi örgütlere ihtiyacımız yok. Gelin sizlerle beraber Rakka'dan IŞİD'i atalım dedik. Sincar'da bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Sincar yeni bir Kandil olma yolunda, buna müsaade edemeyiz" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"SİNCAR YENİ KANDİL OLMA YOLUNDA"

"Bunların hepsi aynı. Suriye ve Irak'ta, şu anda Kerkük'te, Musul'da, Telafer'de, Sincar'da bu mücadeleyi yine sürdüreceğiz. Niye? Sincar yeni bir Kandil olma yolunda. Onun için biz Sincar'a müsaade edemeyiz, çünkü orada PKK var.

"EL BAB'DAN SONRA SIRA MÜNBİÇ VE RAKKA'DA"

Şimdi El Bab'a yürüyoruz. Çünkü El Bab onların önemli bir merkezi. El Bab'ı da onlar terk edecekler, mücadele öyle devam edecek. Ondan sonra Münbiç'e, Rakka'ya yöneleceğiz.

"SAYIN OBAMA'YA DEDİM Kİ..."

Dün akşam Sayın Obama'yla uzun uzadıya bir görüşmemiz oldu ve bu görüşmelerimizle birlikte bu tür adımları atacağımızı kendileriyle de paylaştık. Şunu da söyleyeyim; PYD-YPG terör örgütlerine bizim ihtiyacımız yok. Rakka'da PYD-PKK, bunlar aynıdır zaten, YPG aynıdır, biz dedik ki 'Gelin sizle beraber Rakka'dan DEAŞ'ı atalım. Bunu biz sizlerle beraber hallederiz.' Bu gücümüz var. Bunlar nedir ya, basit bir terör örgütü. Bunların hepsi aynı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 13:35
banner218