banner339
banner313

Erdoğan: Mursi ve Arkadaşları Serbest Kalırsa İlişkiler Normalleşebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile ilişkiler hakkında "Mursi ve mazlum arkadaşları serbest bırakılırsa, Mısır'la normalleşme başlayabilir." dedi.

banner362
Erdoğan: Mursi ve Arkadaşları Serbest Kalırsa İlişkiler Normalleşebilir
banner385

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'ın Halîciyye televizyonuna konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile ilişkiler hakkında " Mursi ve mazlum arkadaşları serbest bırakılırsa, Mısır'la normalleşme başlayabilir." dedi.

"MURSİ VE MAZLUM ARKADAŞLARI SERBEST KALIRSA İLİŞKİLER NORMALLEŞİR"

Erdoğan, katıldığı televizyon programında Mısır'la ilişkilere yönelik olarak Mursive mazlum arkadaşlarının serbest bırakılması halinde normalleşmenin başlayabileceğini söyledi.

"MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİM"

Mısır ile normalleşmeye ilişkin Erdoğan, "Suudi ve Katarlı dostlarımıza, Mısır'daki mevcut darbe hükümetiyle ilişkileri iyileştirmemizin mümkün olmadığını söyledim" ifadelerini kullandı

Erdoğan, ABD Kongresi'nin 11 Eylül saldırıları nedeniyle Suudi Arabistan'a dava açılmasına olanak tanıyan yasa tasarısını kabul etmesine dair olarak da Suudi Arabistan'la ortak strateji geliştirdiklerini açıkladı.

"GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ GÜLÜYORUM"

"Türkiye, bölgede hegemonya ve genişleme peşinde mi?" sorusuna, Erdoğan'ın cevabı "Gördüğünüz gibi gülüyorum" şeklinde oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 07:43
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k