banner339
banner391
banner313

Erdoğan İstanbul’da konuştu

Erdoğan: Seçilmişler nasıl görevden alınır diyorlar. Bal gibi de alınır. Bunun devamı var. Çünkü bunlar rahat durmuyor. Bu konuda geç bile kalındı.

Erdoğan İstanbul’da konuştu
banner353

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (28 Belediyeye kayyum atanması) “8 Belediye başkanı görevden alınmıştır. Bazıları ‘seçilmişler’ diyor, ‘görevden nasıl alınır’…. Bal gibi de alınır. Seçilmiş olmak, size sınırsız devlet, millet aleyhinde tasarruf yetkisini vermez” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ’79 Milyon bir bayrak altında bayramınız mübarek olsun’ etkinliğine katıldı.

“DÖKTÜKLERİ KANDA BOĞACAĞIZ”

Salonu tamamen dolduran yaklaşık 2 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Van’da gerçekleştirilen terör saldırısına değinen ve Türkiye’nin farklı etnik kökenden gelen vatandaşlarla tek Millet olduğunu söyleyerek “Biz şu mübarek Ramazan bayramının birinci gününde Van’da bin kilo bombayı patlatan alçakları, er ya da geç, döktükleri kanda boğacağız. Bunun hiç Lam’ı, Cim’i yok” dedi.

ONLAR KAÇACAK, BİZ KOVALAYACAĞIZ

Tek devlet vurgusunu da yineleyen Erdoğan, “Devletin içinde devlet asla olmaz. Paralel devletmiş, bilmem ne devletmiş, şuymuş buymuş, vesaire olmadı, olmayacak. Onun için de, Pensilvanya’ya mı kaçar? Başka yere mi kaçar ? Nereye kaçarsa kaçsın, sonuna kadar inlerine girdik, giriyoruz. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız” diye konuştu.

“KİMSENİN KARŞI ÇIKMA YETKİSİ YOKTUR”

Salondan yükselen “İdam isteriz” sloganları üzerine bu konudaki görüşünü tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Parlamento bununla ilgili karar verdiği anda, kimsenin buna karşı çıkma yetkisi yoktur” dedi. AB’den gelen idam eleştirilerine de değinen Erdoğan, “Kusura bakmayın, bunun kararını verecek olan AB değildir. Bunun kararını verecek olan, Türkiye Cumhuriyetinin Parlamentosu’dur, Milletidir” diye konuştu.

OYUN BÜYÜK

15 Temmuz’un son olmadığını Türkiye’ye karşı oynanan oyunun büyük olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

“Milletimiz bizden bu oyunu bozmamızı istiyor ve bekliyor. Bunun için öncelikle FETÖ denilen bu terör örgütünü tüm unsurlarıyla bir daha milletimize ihanet edemeyecek hale getirmek mecburiyetindeyiz” dedi.

“BAL GİBİ DE ALINIR”

28 Belediyeye Kayyum atanmasıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “28 Belediye başkanı görevden alınmıştır. Bazıları ‘seçilmişler’ diyor, ‘görevden nasıl alınır’…. Bal gibi de alınır. Seçilmiş olmak, size sınırsız devlet, millet aleyhinde tasarruf yetkisini vermez. Çalışma alanın neyse, bu alan içerisinde çalışacaksın. Düşünebiliyor musunuz? Bir belediyenin makam aracı, eylemde kullanılır mı? Bunlar kullandılar. İşte şimdi bunun bedelini ödüyorlar ve ödemeye devam edecekler” diye konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ VE REJİMİ DESTEKLEYEN HER ÜLKE AKAN KANA ORTAKTIR”

Konuşmasının devamında sözü Suriye’ye getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sabah akşam terörden ve terörün sonuçlarından şikayet ettikleri halde, bölgede terör örgütlerinin açıkça arkasında duran ülkelerin riyakarlığından bıktık usandık. Suriye’de 5 yılda 600 bine yakın masumu katleden terör örgütlerini ve rejimi destekleyen her ülke akan kana ortaktır” dedi.

“SURİYE’DE SAHADA DAHA ETKİN OLMA KARARI ALDIK”

“Türkiye krizin ilk gününden beri insani boyutta üzerine düşeni yaptı, yapmayı da sürdürüyor” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat geldiğimiz noktada artık konu Suriye meselesi olmaktan çıkmış, Irak meselesi olmaktan çıkmış, ülke ve millet olarak kendi beka meselemiz haline dönüşmüştür. Bunun için terör örgütleri karşısındaki ilkeli tavrımızdan taviz vermeden, sahada daha etkin olma kararı aldık.”

“İNŞALLAH SURİYE’DEKİ ATEŞKES DAİMİ OLACAK”

Bayram sebebiyle Suriye’de devam eden ateşkese de değinen ve iki üç köyde sıkıntılar olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O da aşıldığı andan itibaren 48 saat, başarılı bir şekilde aşılırsa, ondan sonra buna bir hafta daha ilave edilecek, bir hafta daha başarılı bir şekilde devam ederse, temennim odur ki, İnşallah bu ateşkes daimi hale gelmiş olur” dedi.

“SURİYE SURİYELİLERİNDİR”

Kimsenin Türkiye’yi Suriye’de farklı hedefler peşinde koşan bir ülke olarak gösteremeyeceğini söyleyen Erdoğan, “Bizim Suriye’de toprak diye bir meselemiz yoktur. Suriye, Suriyelileirinder. Bu böyle bilinmeli” diye konuştu.

“ONLARA KÖTÜ BİR HABERİM VAR”

“Geçtiğimiz 13 yılda özellikle de son 3 yılda gösterdiğimiz güçlü duruşla pek çok kimseyi rahatsız ettiğimizi biliyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Onlara kötü bir haberim var. Önümüzdeki günlerde, çok daha fazla rahatsız olacaklar. Ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için hep birlikte daha çok çalışacağız…”

DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 20:48
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k