banner158

Erdoğan 'ispat et' demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun yanıtı!

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisinin yurt dışı bankalarda hesabı olduğu iddialarının belgelerini göstermesini istemişti. Kılıçdaroğlu grup toplantısında Erdoğan'ın yakınlarının isminin geçtiğini iddia ettiği bazı belgeler açıkladı.

Erdoğan 'ispat et' demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun yanıtı!
banner152

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan  başlıklar şöyle:

"Eğitim sistemi sürekli değişiyor, bakalım nereye gidecek. Bu eğitim sistemine, her gün değişen eğitim sistemine ben de isyan edeğim siz de isyan edeceksiniz. Ne zaman? Sandığa gittiğimizde. Bunlara unutamayacakları dersi çocuklarımız ve Türkiye adına vermeliyiz.
1 milyon 897 bin 524 çocuk yeni eğitim döneminde okula gidemedi. Neden devlet bunlara sahip çıkmıyor. Ankara'daki beyler kendi çocuklarına sahip çıkıyor. Vatandaşın çocuğu önemli değil diyorlar. Çocuğunu okula gönderirken harçlık veremeyen babaya sesleniyorum; senin çocuğuna bunlar sahip çıkmadılar. Özel okullara 1 milyar 164 milyon lira para aktardılar. 
Bu Ankara'daki beylerin çocuklarını bütün Türkiye'ye tanıtacağım. Öğretmene gelelim 15 yıllık bir öğretmen 3 bin 40 lira alıyor. Emekli olunca daha da düşüyor. Öğretmen aybaşını nasıl getireceğim diye düşünürse çocuklarımızı iyi yetiştirir mi? Biz öğretmenlik meslek kanunu çıkaracağız. Öğretmenler devlet memurları kanunundan çıkacak. Özel kanun olacak. Öğretmen gözde bir meslek olacak, maaşı iyi olacak. Bütün emeğini çocuklarımıza verecek. Her 24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye vereceğiz. Benim için en saygın meslek öğretmenliktir. Öğretmenlerin hakkını teslim etmek zorundayız.

Ey Kılıçdaroğlu sen bunları söylüyorsun ama para yok diyecekler. Sevgili Erdoğan para var. Sevgili Binali Yıldırım para var para. Faiz lobisine 145 milyar dolar para ödediler. Öğretmene gelince para yok dersin. Ben 145 milyar doları bu memleketin öğretmenine vereceğim. Bu 145 milyar dolar dışarı ödedikleri. Numaradan faizler neden yüksek diye şikayet ediyorlar. Binali Yıldırım da Zaytung'cuları kıskandıracak bir açıklama yapmış. Bankacılara seslenmiş faizleri indirin diye.

Biz ne söylersek itiraz ediyorlar. Türkiye'de uyuşturucu yaşı 10'a indi. Önergeyi verdik araştıralım dedik AK Partililer reddetti. Biz araştıralım çocuklarımız için önlem alalım dedik onlar reddetti. Bireysel silahlanma, 2017 raporuna göre 25 milyon silah var Türkiye'de 750 bini ruhsatlı. Bunu oturup konuşalım dedik, önerge verdik onu da reddettiler. Offshore vergi cennetlerinde şirket kuruyorlar Ankara'daki beylerin çocukları. Onu da araştıralım dedik, Binali Bey araştırılsın dedi. Verdik önergeyi bunu da reddettiler.

Herkese sesleniyorum, musluğu açtığınızda 5 çeşit vergi ödüyorsunuz. Ankara'daki beylerin çocukları Türkiye'de vergi ödememek için başka yerde şirket kuruyorlar. 109 bin öğretmen açığı var, 40 bin atayalım dedik bunu da reddettiler. Hemşire açığı var, giderelim dedik, bunu da reddettiler. Ben bu ülke için çalışıyorum, çocuklarım için değil.

Gazi ve şehit yakınları 15 Temmuz'dan sonra çifte standart oldu. Bu ayıptır dedik. Adalet böyle olmaz. Böyle olursa adaletsizlik artar bunu düzeltelim dedik, bunu da reddettiler. Çifte standardı kabul etmiyoruz, bunu size dayatan siyasi idareye karşı çıkınız. Çiftçinin mazotunda ÖTV'yi kaldıralım dedik bunu da reddettiler.

"KADINA ŞİDDETİ SAVUNMUYORUM"

İstanbul Beylikdüzü'de geçmişte uyuşturucu merkesi olan bir yeri belediye başkanımız güzel bir yer haline getirdi. Kültürel etkinlikler, biçki, dikiş, yemek merkezine dönüştürdüler. Yoksulluğun ne kadar sıkıcı olduğunu anlattım. Ekonomideki çarpıklık kadına yönelik şiddetin yansıması olduğunu söyledim. Evine geldiğinde hıncını eşinden alır dedim. Ben kadına şiddeti savunmuyorum. Kadına kalkan her el insanlığa kalkmıştır. Sen kadına şiddeti önleyeceğine kalkıp benimle uğraşıyorsun.

Erdoğan'a bazı sorular sordum. Çocuklarının, dünürünün, eniştenin kardeşinin, eski özel kalem müdürünün vergi cennetlerinde kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini biliyor musun dedim. Yerli ve milli isen buna cevap vereceksin dedim. 1.5 milyon lira dava açtı, vah vah ne kadar korktum. Dava açsan ne olur açmasan ne olur. Soruma otur adam gibi cevap ver.

ERDOĞAN'A 'BELGE' YANITI

Beyefendi beni dinliyordur, tavsiyem olacak yanına doktor al. Suriyelilere 30 milyar dolar harcandığını söylüyor. Kimse bilmiyor, nereye gitti bu 30 milyar dolar. Sevgili Erdoğan gözlerinden öperek bir soru daha soruyorum. Ne zaman, nerede kimin için harcadın 30 milyar doları."

Çık ispat et dedi, madem istiyor ispat edelim. Man Adası'nda bir şirket kurulur. Bizim vilayetlerden daha küçük. Belbey LTD şirketi. O şirketin kuruluş senedi de bizde. Bu şirket bir yönetim kurulu toplantısı yapar. Sıdkı Ayan bir kişiden oluşur yönetim kurulu. Tutanakları bizde. Şirketin sermayesi 1 sterlin. Man Adası devletinin resmi kayıtları var. Sıdkı Ayan bu şirketi Kasım Öztaş'a devretti. Sıdkı Ayan kimdir, tanıyormusun? Enişten bu şirkete 2.5 milyon para gönderiyor. Kardeşi 2.5 milyon dolar para gönderiyor. 1 sterlinlik şirkete bu parayı neden gönderiyor. Mustafa Erdoğan 1 milyon 250 milyon dolar para gönderiyor. Mustafa Gündoğan 250 bin dolar, Osman Ketenci 1 milyon dolar. Ahmet Burak Erdoğan 1 milyon 450 bin dolar gönderiyor. 4 Ocak 2012 Burak Erdoğan 4 milyon 250 bin dolar gönderiyor. Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Bu swift mesajı ne demek diyeceksiniz. Yurtdışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Bu beni tatmin etmez dedim. Bankaların dekontu lazım dedim.

Bu belgeler sahte diyecekler. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Yurtdışı şirketin de kayıtlarında var. Sağa sola kaçmaya gerek yok. Bana soruyorlar neden Erdoğan'a bunu söylüyorsun, neden kızıyorsun? Bu ülkenin bir vatandaşı olarak Konya'da 40 günlük bebek zaatüreden öldü. O bebeğin hakkını savunmak için ben bunları soruyorum. Samsun'da 2.5 aylık Kübra bebek açlıktan öldü. Onun hakkını savunmak için soruyorum. Devleti yönetenler vatandaşa örnek olmalı. Vatandaşa ceza keseceğim, kendi akrabalarına başka ülkelerde şirket kurduracaksın. Dolarları bozdurun diyeceksin, sen milli değil, garimillisin. Gayrimilli bir hükümet tarafından yönetiliyoruz. Benim bir kusurum hatam varsa söyleyin, alınmam. Ama size ahkam kesen din iman edebiyatı yapar sonra kendisi alır çocuklarıyla beraber yurtdışına giderler.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 19:15