banner339
banner313

Erdoğan'ın 'hayır' oyu kullanacakları darbeci ilan etmesine, sosyal medyadan büyük tepki geldi!

Bahreyn ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Benim milletim 'Hayır' diyen Kandil'dekilerle, benim 248 şehidimi şehadete gönderenlerle birlikte hareket etmeyecektir.

Erdoğan'ın 'hayır' oyu kullanacakları darbeci ilan etmesine, sosyal medyadan büyük tepki geldi!
banner401
banner427

Esasında 'Hayır' diyenler 15 Temmuz'un yanındadır" diyerek referandumda 'hayır' oyu kullanacakları darbeci ilan etmesine sosyal medya büyük tepki geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “16 Nisan aynı zamanda 15 Temmuz'un bir cevabı olacaktır. 15 Temmuz'a önemli bir çıkışı olacaktır. Hayır diyenlerin konumu, 15 Temmuz'un yanında yer almaktadır. Bunu kimse sağa sola çekmesin” demesi Erdoğan’ın referandumda ‘hayır’ diyecekleri darbeci olarak nitelendirdiği olarak anlaşıldı. Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. CHP’li Erdoğan Toprak twitter’dan yaptığı açıklamada Erdoğan’ın ‘hayır’ diyenlerin iradesini hor gördüğünü açıkladı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, Erdoğan’ın 2010 yılındaki referandumda da “hayır” oyu verenleri darbeci ilan ettiğini hatırlatarak, “15 Temmuz darbesinin temel atma töreni, 2010 yılındaki referandumdur” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 13:04
banner218