banner339
banner313

Erdoğan da iddiaların araştırılmasını istedi! Henüz gelen istihbarat yok

“Siyasi cinayetler işlenebilir” iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da savcılığa başvurarak araştırma yapılmasını istedi. Soruşturma kapsamında savcılığın yazı yazdığı MİT ve Emniyet’ten henüz bir tespit paylaşılmadığı belirtildi.

Erdoğan da iddiaların araştırılmasını istedi! Henüz gelen istihbarat yok
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, 15 Ekim günü avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla savcılığa başvurduğu ortaya çıktı. Avukat Aydın tarafından savcılığa sunulan dilekçede şöyle denildi:

“Bir süredir siyasi cinayetlerin işleneceğine dair bir kısım iddialar kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Bu çerçevede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve adı geçen siyasi partilerin bir kısım temsilcileri bu doğrultuda somut herhangi bir bilgi içermeyen beyanlarda bulunmuşlardır. Türkiye’de geçmiş yıllarda bir kısım siyasi cinayetlerin işlendiği, bu cinayetlerle birlik ve beraberliğimizin hedef alınarak toplumsal mühendislik çabalarına girişildiği bilinen bir gerçektir. Ayrıca bazen bu tarz iddiaların halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla sorumsuzca dile getirdiği de gözlenmiştir.

‘BİLGİLERİNE BAŞVURULSUN’
banner218