banner158
banner218

Erdoğan, Bahçeli'nin Akşener'e 'Eve dön' daveti için ik kez konuştu

Erdoğan, Bahçeli'nin Akşener'e 'Eve dön' daveti için ik kez konuştu
banner216


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci kez Cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii'nin çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayıp gündeme ilişkin açıklamalrda bulundu. 

Haber7'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı "Eve dön" çağrısıyla ilgili ilk kez yorum yaptı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Bahçeli'nin daveti benim yadırgadığım bir davet değildir. O da olabilecek, en makul çizgide bir davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir. Çünkü dağınıklıkta bir şey yok. Ne kadar birlik beraberlik artarsa, hele hele HDP'yle, terör örgütleriyle el ele olmak milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti'ye hiç uygun da düşmeyebilir. Böyle bir sıkıntı olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiştir diye düşünüyorum."

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

“Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır."