banner158
banner218

Emniyet'ten yerel seçim açıklaması: 'Sahte belgelerle...'

Emniyet Genel Müdürlüğü, 31 Mart yerel seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Emniyet'ten yerel seçim açıklaması: 'Sahte belgelerle...'
banner216

Emniyet Genel Müdürlüğü, 31 Mart seçimlerine ilişkin, 'Kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir' açıklamasında bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, yerel seçimlere ilişkin resmi sitesinden bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir.

Bu çerçevede;

Yurtdışından yönlendirilen FETÖ/PDY başta olmak üzere terör örgütü yanlısı hesaplar ile provokatif paylaşım yapan bazı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen bu girişimlere itibar edilmemelidir. Söz konusu belgeleri üreten, paylaşan şahıslar hakkında da yasal süreç başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içerisinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleri ile paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:33