banner339
banner313

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın açıklamalarına cevap: Kargalar bile güler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Erdoğan'ın 'Seçimlerde şaibe var' açıklamasını değerlendirdi. İmamoğlu 'Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın.' dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın açıklamalarına cevap: Kargalar bile güler
banner475

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy'de konuştu. İmamoğlu, "İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

İstanbul son yıllarda gördüğü en güzel ramazan bayramını yaşayacak. İstanbul bu milletin bir araya gelişinin, ayağına kalkışının 100. yılında 19 Mayıs'ta Atasını anacak. Dolayısıyla yanıltılanlara sesleniyorum. Artık yanılmayın. Bu millet kararını vermiştir. 16 milyon insanımızı kucaklamaya geldik. İnsanına lütuf buyuran değil görevini yapan belediye başkanı olacağım.

"EN DEMOKRAT BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM"

Bütün bu politikalarımızı faaliyetlerimizi İstanbul'da en güzel şekilde hayata geçireceğiz. Şeffaf olacağız. İstanbul meclisimizi açığa çıkardık. Neymiş İBB meclisinde çoğunluktalarmış. İstanbulun çoğunluğu halk, vatandaş.

Biz kimseden talimat almayız. 16 milyon insandan alırız. Dolayısıyla şeffaflığa devam edeceğiz. Katılımcı demokrasiyi göstereceğiz. İstanbul'un gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım göreceksiniz.

'ÇAMLICA CAMİİ'NE DAVET ETMEDİLER'

Efendim beni Çamlıca Camii'nin açılışına davet etmediler. biz bu memlekete bizi yönetsin diye insanlar seçiyoruz. Biz bu şehirlere bizin işlerimizi yoluna koysunlar Kimse kendi cebinden bu şehirlere ve ülkeye yatırım yapmıyor. Her açılış bizim açılışımızdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 23:41
banner218