banner339
banner313

Doğu ve Güneydoğu'daki Siyasetçilere Silah ve Koruma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Güneydoğu'daki siyasetçilere silah ruhsatı verilecek, korucular da koruma olarak görevlendirilecek.

banner362
Doğu ve Güneydoğu'daki Siyasetçilere Silah ve Koruma
banner353

AK Parti'nin Afyonkarahisar Kampı'nda, terörle mücadele konusu da masaya yatırıldı. Partililere bir sunum yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Partili siyasetçilere yönelik suikastlara dikkat çekerek, bölgedeki siyasetçilere silah ruhsatı vereceklerini, gerekirse korucuları da koruma amacıyla görevlendirebileceklerini söyledi.

"'GİRİLMEZ' DENİLEN TÜM ALANLARA GİRİLDİ"

Soylu, son dönemde operasyonların hızlandırıldığını ifade ederek, " PKK ile mücadelede örgütün sözde kurtarılmış olarak gördüğü, 'Girilemez' olarak değerlendirdiği tüm alanlara girildi" dedi.

13 İLDE ARALIKSIZ OPERASYON

Kars, Ağrı, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Batman, Bingöl, Tunceli, Şırnak, Siirt, Hakkâri, Mardin, Diyarbakır olmak üzere 13 ilde operasyonların aralıksız devam ettiğinin altını çizen Soylu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin istihbarata dayalı nokta operasyonlar gerçekleştirdiğini kaydetti. Bir il merkezi ve 11 ilçe merkezinde 11 Aralık 2015 tarihinde başlatılan ve 3 Haziran 2016'da Mardin Nusaybin ile sona erdirilen şehir operasyonlarına değinen Soylu, bölgede özyönetim oluşturma çalışmalarının akamete uğratıldığını vurguladı.

3 BİN 714 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bakan Soylu, hendek ve barikatlarla kapatılmak istenen bölgedeki şehirlerde 3 bin 714 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 3 bin 630 çukur ve barikatın kaldırıldığını, 6 bin 187 bomba düzeneğinin imha edildiğini açıkladı.

PKK'nın bölgedeki AK Partili siyasetçilere yönelik suikastlarına dikkat çeken Soylu, bölgedeki siyasetçilere silah ruhsatı vereceklerini, gerekirse korucuları da koruma amacıyla görevlendirebileceklerini söyledi. (Kaynak: Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 09:57
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k