banner339
banner313

Deprem konutları yarın teslim ediliyor! İzmir'de 596 konut, 145 dükkanın inşası tamamlandı

İzmir'de yıkılan binaların yerine yapılan deprem konutlarının bir kısmı yarın depremzedelere teslim edilecek. 596 konut ve 145 dükkanın inşası tamamlandı. AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yarın yapılacak tören öncesinde CNN TÜRK yayınında açıklamalarda bulundu.

Deprem konutları yarın teslim ediliyor! İzmir'de 596 konut, 145 dükkanın inşası tamamlandı
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İzmir'de geçen yıl meydana gelen ve 117 kişinin hayatını kaybettiği 6.6'lık depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım CNN Türk'e yaptığı açıklamada, "Deprem hayatın bir gerçeği önemli olan depreme hazır olmak ve deprem sonrası hayatı normale döndürmek. Hayatını kaybedenleri geriye getiremeyiz ama Bayraklı'daki depremin ortaya çıkardığı hasarı ortadan çıkarmak için herkes seferber oldu. Büyük bir gayret içerisinde kısa sürede enkaz altından bebeklerimiz dahi kurtarıldı. Yaralar sarılmaya başlandı. 9-10 ay gibi bir süre içinde deprem konutlarının ilk bölümü teslime hazır hale gelmeye başladı. Yarın cumhurbaşkanımız İzmir seyahatinde teslimatlarını yapacak." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "Bunun gibi başka proje alanları yine Bayraklı içinde önümüzdeki aylarda teslim edilecek. buna ilaveten rezerv alan var. 3650 bağımsız bölümden oluşan konutlar da genel dönüşüm amacıyla yapılıyor. Devlet büyük bir refleksle hemen sahaya indi ve yaraları süratle sardı." dedi.
banner218