banner339
banner274

Dayı Öldürdü, Anne-Baba Sakladı! Genç Kadının Kemiklerinin Bulunduğu An Kamerada

İzmir'de 21 yıl önce annesi, babası ve dayısı tarafından öldürülüp gömülen ardından da çıkarılıp kolide saklanan Aynur Tunçdede'nin kemiklerinin bulunma anı ortaya çıktı.

Dayı Öldürdü, Anne-Baba Sakladı! Genç Kadının Kemiklerinin Bulunduğu An Kamerada
banner401
banner427

İzmir'de, 21 yıl önce cinayete kurban giden, annesi, babası ve dayısı tutuklanan 23 yaşındaki Aynur Tunçdede'nin kemiklerinin konulduğu kolinin polislerce bulunma anı ile öldürüldükten sonra gömüldüğü evin bahçesindeki arama çalışmalarına ait görüntüler ortaya çıktı. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, operasyonu düzenleyen ekiplerin de karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşadıkları yer aldı.

ANNE-BABA GERÇEĞİ ANLATTI

Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan ihbarda, Aynur Tunçdede'nin, 1995 yılı Ekim ayında öldürüldüğü bildirildi. Bu bilgi üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu özel ekip kurdu, posta işletmelerinden emekli olan ve süre de bakkallık yapan baba 75 yaşındaki Ferzenden Tunçdede ve anne 66 yaşındaki Mevlüde Tunçdede'yi gözaltına aldı. Başta suçlamayı kabul etmeyen anne ve babanın Menemen Ulukent'teki evlerinde yapılan aramada, kiler bölümündeki kolinin içerisinde kafatası ve kemik parçaları bulundu. Bu kemiklerin, çiftin ölen kızlarına ait olduğu saptandı. Bunun üzerine anne ve baba gerçeği anlatmak zorunda kaldı.


DAYISI ÖLDÜRMÜŞ, BAHÇEYE GÖMMÜŞLER

Kızları Aynur Tunçdede'yi, o dönemde İzmir'de kendi evlerinde kalan, Mersin'de makine operatörlüğü yapan dayısı İbrahim Halil Akın'ın öldürdüğünü söyleyen çift, daha sonra da cesedi evlerinin bahçesine gömdüklerini anlattı.


TAŞININCA KOLİYE DOLDURUP GÖTÜRMÜŞLER

Kızlarıyla sürekli dışarıda dolaştığı için tartışma yaşayan zanlı çift, daha sonra bu evden Egekent Semti'ne taşındıklarını, gitmeden önce kızının kemiklerini toprak altından çıkarıp, bir koliye doldurarak yeni evlerinde sakladıklarını belirtti. 7 yıl bu evde yaşayan Ferzenden ve Mevlüde Tunçdede çifti, son olarak Menemen Ulukent'e taşındıklarını ve kemikleri yine yanlarında bu eve götürdüklerini anlattı.


TUTUKLANDILAR

Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen, kızlarının kemiklerini 19 yıl boyunca kolide saklayan Tunçdede çifti yeğenini öldürdüğü iddia edilen en dayı İbrahim HalilAkın, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Bu arada operasyon yapan polisin, evin kiler bölümünde saklanan koli içerisindeki kemiklerin bulunma anlarının görüntüleri ortaya çıktı. Poliskamerasına yansıyan görüntülerde, ekipler kilerden aldıkları koliyi açtıkları anda Aynur Tunçdede'nin kemikleriyle karşılaşıyor. Polislerin yaşadıkları şaşkınlığın, konuşmalarına ve ses tonlarına da yansıdığı görüntülerde yeraldı. Polisler ayrıca Aynur Tunçdede'nin ilk olarak gömüldüğü evin bahçesinde de iş makinesiyle kemik aradı. Bu arama çalışması da görüntülerde yer aldı. Kemiklere Adli Tıp Kurumu'nda DNA incelemesi yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 13:17
banner218