banner158

Cımbız' vurgunu! Detaylar ortaya çıktı, 'yok artık' diyeceksiniz...

Ankara'da geçen hafta aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 500'den fazla bankanın ATM'sinden cımbızla para çalınması olayının ayrıntıları belli oldu. Şüpheli Murat A.'nın, aynı bölgede 75 defa ATM'lere gelerek, vatandaşın bankaya yatırdığı parayı cımbızla cebine attığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına aldırış etmeden, aynı kıyafetle 75 defa ATM vurgunu yapan şüpheliyi vatandaşın şikayeti yakalattı. Murat A.'nın, ifadesinde, olayı kabul ettiği, "Maddi sıkıntı içerisindeyim. İş yerim ve ev

Cımbız' vurgunu! Detaylar ortaya çıktı, 'yok artık' diyeceksiniz...

Ankara'da kamu bankalarının da aralarında bulunduğu 500'den fazla banka ATM'sinden cımbızla çalınan paralarla ilgili ayrıntılar belli oldu. Murat A.'nın elektronik ve müzik sistemleri üzerine iş yerinin bulunduğunu tespit eden polis ekipleri, şüphelinin rahat tavırları karşısında ise şaşkına döndü. Murat A., aynı bölgede 75 defa cımbızla ATM'leri soyarken, ne güvenlik kamerasına aldırış etti ne de yakalanmamak için kıyafetini değiştirdi. 

Vatandaş şikayet etti bankalar uyandı

Murat A.'nın cımbızla para çaldığı ATM'ler, hırsızlık olayının ardından bozuldu. ATM'lerin hırsızlık nedeniyle bozulduğunu fark edemeyen bankalar, ATM'leri tamir ettirdikden sonra tekrar kullanıma açtı. Murat A., tamir edilen ATM'lere tekrar gelerek çok sayıda parayı cımbızla çekti aldı. Bu olayı birçok ATM'de tekrarlayan Murat A.'yı vatandaşın şikayeti ele verdi. ATM'den yatırdıkları paraların hesaplarına geçmediğini vatandaşlar bankalara bildirdi. Bunun üzerine güvenlik kamerasını inceleyen bankalar, polise başvurdu.

İşletme bölümü mezunu işletmeci hırsız

Güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, Murat A.'nın kendisine ait bankamatik kartıyla para yatırma yöntemine başvurduğunu, bu esnada para yatırmak için ATM'nin açılan haznesinden kendi kurduğu düzenekle cımbızla paraları çekip cebine attığı ortaya çıktı. Vatandaşın hesaplarına geçmeden cımbızla şühelinin cebine giren paralarla ilgili bankaların zararı kendi kasasından karşıladığı öğrenildi. Bu arada şüphelinin açıköğretimden işletme bölümü mezunu olduğu ve hırsızlık yaptığı bölgede 10 yıldır müzik ve elektronik üzerine iş yeri bulunduğu bildirildi. 

"Bankamatikte ne kadar para varsa aldım"

Polisin çöpçü kılığına girerek ATM'den para çekerken şuçüstü yakaladığı şüphelinin ifadesinde, "Yaklaşık olarak 1,5 ay önce bir banka ATM'sinin para yatırma bölümünde para kaldığını gördüm. Bu parayı alarak bu işe başladım. İki üç günde bir dışarı çıkarak ATM'lere giderek kendime ait bankamatik kartımı ATM'ye soktum. İlk önce para yatırma tuşuna basarak para yatırma haznesinin kapağını açtıktan sonra ne kadar para varsa aldım. Maddi sıkıntı içerisindeyim. İş yerim ve evim kira olduğu için bir çıkmaza girdim ve bu yola başvurdum" dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 21:38
banner192