banner274

Çikolatanın en lezzetli parçası neresi?

ABD Michigan Üniversitesi’nde yapılan ‘çikolata’ konulu araştırmanın sonuçlarına göre çikolatının en lezzetli yeri son parçası

Çikolatanın en lezzetli parçası neresi?
banner296

'Psychological Science' gazetesinde yayınlanan makaleye göre Michigan Üniversitesi’ndeki bilim insanları 2 ayrı gruba yemeleri için 5 çeşit çikolata verdi ve deneklerden tattıkları her çikolatayı ne kadar beğendiklerini belirttikleri bir rapor yazmalarını istedi.

Gruplardan birine yedikleri çikolatanın paketteki son parça olduğu söylenirken diğer gruba konuyla ilgili hiçbir uyarıda bulunulmadı. Araştırmanın sonunda yedikleri son çikolata olduğu konusunda uyarılan gruptakilerin tattıkları son lokmanın yedikleri en lezzetli çikolata olduğunu söyledikleri gözlendi.

Michigan Üniversitesi araştırmacılarından Ed O’Brien incelemenin sonuçlarını değerlendirerek ‘son’ların insan hayatında çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. O’Brien konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘İnsan bir şeyi ‘son’ kez yaptığını bilirse ‘Hazır elimde fırsat varken ondan alabileceğimi almalıyım’ diye bir düşünceye kapılır’. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2012, 21:07
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k