banner339
banner313

CHP’li eski vekil Haluk Pekşen: İstanbul Havalimanı'nı kargolar için kullanacağız

CHP’li eski vekil Haluk Pekşen, 2020 yılında yolcu sayısı 23,4 milyonu bulan ve bu sayı ile Avrupa'nın zirvesinde yer alan İstanbul Havalimanı’nı, iktidara gelmeleri halinde Kargo Havalimanına dönüştüreceklerini söyledi.

banner362
CHP’li eski vekil Haluk Pekşen: İstanbul Havalimanı'nı kargolar için kullanacağız
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Türkiye’nin Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü ve İstanbul Havalimanı gibi önemli projelerinin karşısında duran CHP, yine dev projelerden birine göz dikti.

Tam olarak aktif hale geldiğinde Avrupa'nın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Havalimanı ile ilgili bir paylaşımda bulunan CHP’li eski vekil Haluk Pekşen, iktidara gelmeleri halinde havalimanının kargo taşımacılığı için kullanılması için dönüştürüleceğini söyledi.

Pekşen, Twitter hesabından yayımladı mesajda, “İktidara geldiğimizde ilk imza 3.Havalimanını Kargo Havalimanına çevirmesi ve Atatürk Havalimanının onarılarak ivedilikle yeniden uçuşlara açılması için olacaktır” dedi.

2020 yılında 23.4 milyon yolcuya hizmet veren İstanbul Havalimanı, Londra Heathrow ve Almanya’nın en büyük havalimanı Frankfurt Havalimanı’nı geride bırakmıştı.

Kaynak: Yenişafak
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 14:01
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k