banner339
banner313

CHP lideri madencilerle görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezinde, madencilik sektörü sivil toplum kuruluşlarını kabul etti. Görüşmede madencilerin endişelerini dinleyen Kılıçdaroğlu, sektörün sorunlarının tespiti için komisyon kurulması sözü verdi.

banner362
CHP lideri madencilerle görüştü
banner328


Madencilik sektörü yöneticileri, Çanakkale Kirazlı'da Kaz Dağları'nda altın madenine karşı başlatılan eylemin giderek yurt genelinde bütün madenlere karşı linç kampanyasına dönüşmesinden endişe duyduklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "CHP olarak madenlerin çıkarılmasına karşı değiliz. Çevre örgütleriyle sektör olarak diyalog kurmanızda yarar var. Bunun için biz parti olarak hakem olmaya hazırız" dedi.Kılıçdaroğlu, STK yöneticilerinin talebi üzerine Türkiye’deki madenleri incelemek ve sektörün sorunlarını yerinde tespit etmek için komisyon kurulması sözünü verdi. Kılıçdaroğlu, "Böyle bir komisyonun kurulması bu aşamada faydalı olabilir. Umarım kamuoyunda madencilik sektörü konusundaki yanlış bilgilerin düzeltilmesine de katkı yapar. Biz milletvekilli arkadaşlarımızla görüşerek bir komisyon kuralım ve o komisyon yurt genelinde madenlerde incelemelerde bulunsun" diye konuştu.

Madencilik sektörü yöneticilerinin önümüzdeki günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile de bir görüşme yapmaları bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 15:19
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k