banner339
banner313

CHP’li Savaş'tan itiraf gibi açıklama: Adayı dış güçler belirleyecek

BAŞARIYLA OLMAZMIŞ

CHP’li Savaş'tan itiraf gibi açıklama: Adayı dış güçler belirleyecek
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin itiraf gibi bir açıklama yaptı.

HRT Akdeniz kanalının yayınında konuşan CHP’li Savaş, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruya verdiği cevapla ABD Başkanı Joe Biden’ın “Türkiye’de muhalefeti desteklediğimizi açıkça göstermeliyiz” sözlerini adeta doğruladı.

CHP’nin cumhurbaşkanlığı adayına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu esnada, sunucunun “Cumhurbaşkanlığına aday gösterileceğinizle ilgili sizin de isminizin yer aldığı bazı haberleri okuduk” sözlerine yanıt veren Savaş, “Kimin ismi ön plana çıkarılıyorsa o tehlike arz ediyor, onu yiyelim demektir. Ben, bu konuda hiçbir şeye aday değilim” ifadesini kullandı.

Savaş, “Cumhurbaşkanı adayı sadece başarı sadece birikimle olmuyor; ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı aday yapacaklar” cevabını verdi. ABD’deki başkanlık seçimleri öncesi, New York Times’a röportaj veren ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye’de muhalefeti destekleyerek AK Parti iktidarını değiştireceğini söylemişti.
banner218