banner4

Canlı yayında gözyaşlarına boğuldu

Habertürk spikeri Didem Arslan, canlı yayında Soma faciasıyla ilgili konular konuşulurken kendi babasını hatırlayarak duygu dolu anlar yaşadı.

Canlı yayında gözyaşlarına boğuldu
banner26

Habertürk'te yayınlanan 'Güne bakış' programında, Soma'da yaşanan facia sonrası ailelerin psikolojisiyle ilgili alınabilecek önlemler konuşuldu. Prof. Dr. Özkan Pektaş'ın "Bende babasını 9 yaşında kaybetmiş biri olarak konuşuyorum, babanızın kokusunu hatırlıyorsunuz o yok artık" sözleri üzerine spiker Didem Arslan Yılmaz canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.

 "EKRANDAN ALIN BENİ"

Prof. Dr. özkan Pektaş, Soma faciasıyla ilgili Darüşşafaka mezunu olduğunu hatırlatarak, "Somalı çocuklara kontenjan açılmalı." dedi. Ailerin psikolojileriyle ilgili önlemler alınması gerektiğini söyleyen Pektaş, "9 yaşında babasını kaybeden biri olarak söylüyorum birincisi babanızın kokusunu hatırlıyorsunuz. O artık yok. İkincisi ailenizin kaygısı başlıyor, nasıl çocuğumu okutacağım diye." dedi. Bu dakikalarda Didem Arslan'ın duygulu anlar yaşadığı fark edildi. Arslan ," Hocam baba dediniz ya beni çok dağıttınız. Babası vefat etmiş biri olarak çok çok önemli." dedi. Konuşmanın devamını getirmeye çalışan Arslan arkadaşlarına seslenerek "Arkadaşlar beni ekrandan alabilir miyiz?" dedi ve gözyaşlarına hakim olamadı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 09:33