banner339
banner274

Çalışmalar sabahlara kadar sürdü! Geceyi otelde geçirenler var...

İstanbul Sancaktepe'de yağmur nedeniyle toprak kaymasının meydana geldiği 2 katlı binanın sakinleri geceyi otelde geçirirken, belediye ekiplerinin çalışmaları sabah saatlerine kadar sürdü.

Çalışmalar sabahlara kadar sürdü! Geceyi otelde geçirenler var...
banner401
banner427

İstanbul Sancaktepe Fatih Mahallesi Gazi Yücel Sokak'ta 2 katlı bir binanın yanında bulunan inşaatın temelinde şiddetli yağmur nedeniyle dün akşam saatlerinde toprak kayması meydana geldi. Olayın ardından sokağa tedbir amaçlı itfaiye ekibi sevk edilirken, bina da boşaltıldı. 

Bina sakinleri geceyi otelde geçirirken Sancaktepe Belediyesine bağlı ekipler sabah saatlerine kadar çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, kaymanın meydana geldiği yeri toprakla doldurdu. 

"Ekipler sabaha kadar çalıştı" 

Ev sahibi Fatma Çelik, "Gece gittim, akrabamda kaldım. Düşündüm düşündüm, yatmadım yani oturdum. Yapacak bir şeyim yok. Diğer aileler de otelde kaldı, otelde bekliyorlar. Belediye ekipleri sabaha kadar çalıştılar. ‘Duvarı yapacağız' dediler. Belediyemiz sağ olsun. Elektrik, su, doğalgaz kesik. Ben nöbetteyim burada. Hiç yatmadım sabaha kadar. O kadar emek verdik, yoklukta yaptık işte" diye konuştu. 

Öte yandan Sancaktepe Belediyesine bağlı ekipler olası bir kazayı önlemek için binanın etrafındaki çalışmalarını sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 11:48
banner218