banner339
banner274

Çağrı Merkezlerine "45 Saniye" Zorunluluğu

Elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketlerinin çağrı merkezleri, kendilerini arayan abonelerin en geç 45 saniye içinde operatöre bağlanabilmesini sağlayacak.

banner362
Çağrı Merkezlerine
banner385

Elektrik tüketicilerine hizmet veren çağrı merkezleri, kendilerini arayan abonelerin en geç 45 saniye içinde operatöre bağlanabilmesini sağlayacak.

USUL VE ESASLAR BELİRLENDİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik dağıtım şirketleri ve görevli tedarik şirketleri çağrı merkezlerinin hizmet kalitesi standartlarına ilişkin usul ve esasları belirledi.

ABONE EN GEÇ 45 SANİYE İÇİNDE OPERATÖRE ULAŞACAK

EPDK'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Kurul kararına göre, sesli yanıt sistemi olan çağrı merkezlerinin ana ve alt menü yapıları, arayan abonenin merkeze bağlandıktan sonra en geç 45 saniye içinde operatöre ulaşmasını sağlayacak şekilde düzenlenecek.

DUYURU VE BİLGİLENDİRMELER DAHİL OLACAK

Sesli yanıt sisteminin ana ve alt menülerinde geçen sürelere, bu bölümlerde yapılan duyuru ve bilgilendirmeler dahil olacak.

ŞİKAYETLER KONULARINA GÖRE TASNİF EDİLECEK

Çağrı merkezleri, kendilerine ulaşan şikayetleri, belirlenen konu başlıkları ve sıklıklarına göre tasnif edecek. Her başvuru için bir takip numarası oluşturulacak ve arayan kişiye sesli yanıt sistemi veya operatör tarafından bildirilecek.

GERİ DÖNÜŞLER KAYIT ALTINA ALINACAK

Cevap ve bilgilendirme için yapılacak geri dönüşler, arayan abonenin talebine uygun olarak e-posta, 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 18:09
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k