banner158

Bursluluk sınav (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haziran ayının başında İOKBS'de ter döken öğrenciler, aradan geçen yaklaşık 1 buçuk ayın ardından sonuçlara ulaşmaya çalışıyor. Kılavuzda yazan sonuç tarihini incelemeyenler "Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor.

Bursluluk sınav (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak?
banner152


İOKBS sonuçları açıklandı mı? İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na girenler sınavın üzerinden yaklaşık 1 buçuk ay geçerken bu soruya yanıt arıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları ne zaman açıklayacak?

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 13:08