banner339
banner274

Bu çoraplar NATO Zirvesi'ne damga vurdu

JUSTIN TRUDEAU KİMDİR?

Bu çoraplar NATO Zirvesi'ne damga vurdu
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Giydiği renkli çoraplarla sık sık dikkat çeken Kanada Başbakanı Justin Trudeau, NATO Liderler Zirvesi'nde de yine çoraplarıyla gündeme geldi.

NATO Zirvesi'nin başlıca konuları arasında ittifakın gelecek 10 yılına yön verecek yol haritası hakkındaki kararlar, NATO'nun stratejik konsepti, Rusya, Çin'in yükselişi, iklim değişikliğinin güvenliğe etkisi, siber tehditler ve yıkıcı teknolojiler, Afganistan'daki NATO misyonunun sonlandırılması gibi birçok başlık bulunuyor.Justin Trudeau, Kanada’nın 23. ve Kanada’nın en genç 2. başbakanıdır.

Bunun yanında eski başbakanlardan Pierre Trudeau’nun oğludur. 25 Aralık 1971 yılında dünyaya gelen Justin Trudeau, Eğitimini ilk olarak, Fransızca eğitim veren Collège Jean-de-Brébeuf‘da gördü.

1994 yılında McGill Üniversitesi‘ni ve 1998 yılında ise British Columbia Üniversitesi’ni bitirdi ve hala Montreal Üniversitesinde öğrenimini sürdürmeye devam etmektedir.

Eğitim yaşamı boyunca birçok faaliyetin içerisinde yer almıştır.

Babasının ölümüyle birlikte siyaset içerisinde daha fazla yer almaya başlayan Justin Trudeau, 2008 Federal seçimlerde başarı göstererek, Papineau’den Avam Kamarası’na girebilmiştir.

Kaynak:Karar

banner218