banner4
banner23

Boşanma davasına gelince yakalandı

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen şüpheli Çağla T'nin ihbarıyla örgütsel evlilik yaptığı eşi Emre T. gözaltına alındı. Boşanma davası için adliyeye geldiğinde gözaltına alınan şüpheli Emre T. etkin pişmanlık kapsamında ifade vermesi üzerine salıverildi.

Boşanma davasına gelince yakalandı
banner19

Şüpheli Çağla T, nisan ayının ilk haftasında emniyete başvurarak,  soruşturma kapsamında aranan örgüt içi evlilik yaptığı Emre T. ile Bakırköy  Adliyesi 12. Aile Mahkemesi'nde boşanma davalarının olduğunu bildirdi.

İhbar üzerine harekete geçen emniyet güçleri, boşanma davasına giden  Emre T.'yi adliyede Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında  gözaltına aldı.

Oktar'ın medikal işler yapan şirketlerinde çalıştığı öğrenilen Emre T,  emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Etkin pişmanlık  hükümlerinden faydalanarak ifade veren Emre T, adli kontrol şartıyla serbest  bırakıldı.

Öte yandan, Adnan Oktar'ın, Çağla T'nin iki kız kardeşini de örgüte  katmak istediği, ailesinin durumdan şüphelenmemesi için çiftin evliliğinin  gerçekçi görünmesi amacıyla nikah töreni organize edildiği ve göstermelik bir ev  de tutulduğu öğrenildi.

  

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 12:41