banner83

Boş arazide çıkan yangın korkuttu

Aydın merkez Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi’nde sabah saatlerinde iki ev arasında kalan boş arazide çıkan ot yangını korku ve paniğe neden oldu.

Boş arazide çıkan yangın korkuttu
banner94
banner26

Olay, bugün sabah saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Aydın merkez Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi 1637 Sokak üzerinde bulunan iki ev arasındaki boş arazide meydana geldi. Henüz belirlenmeyen nedenle çıkan yangını fark eden mahalle sakinleri, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. 

YOL ORTASINDA BULUNAN ESKİ ARABA MÜDAHALEYİ GECİKTİRDİ
Ev yangını ihbarı alan Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede bölgeye ulaştı. Yangın mahalline tam teçhizatlı olarak gelen itfaiye ekipleri, Mesudiye Mahallesi 1637 Sokak ortasına park edilen eski bir araç nedeniyle yangına müdahale edemedi. İtfaiye ekipleri, yangına olay yerine sonradan ulaşan ve daha küçük kapasiteli olan binek tipli yangın söndürme aracı ile müdahale etmek zorunda kaldı. 

banner103
EV YANGINI İHBARI OT YANGINI ÇIKTI 
Bir taraftan iki ev arasında kalan boş arazideki yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, diğer taraftan da gelen ev yangını ihbarı nedeniyle yangının çevredeki konutlara sıçramış olma ihtimali üzerine araştırma yaptı. Yapılan araştırmada, evlere sirayet eden her hangi bir yangının olmadığı ve yangının sadece otların tutuşması sonucu meydana geldiği ortaya çıktı. 

İtfaiye ekipleri, ot yangınını kısa sürede kontrol altına aldı. İki ev arasındaki boş arazide çıkan yangın, büyük paniğe neden olurken; herhangi bir maddi zarar oluşmadan kontrol altına alınması teselli kaynağı oldu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

aydin’da-bos-arazide-cikan-ot-yangini-korkuya-neden-oldu1.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 10:40

banner102