banner339
banner274

Banka hisselerinde hedef fiyatlarını revize etti

Credit Suisse, yayımladığı bir araştırma raporunda, Türk bankalarına karşı temkinli olmaya devam edeceklerini ve Naci Ağbal döneminde kısa süren iyimserliğin yerini makro ekonomik endişelere bıraktığını belirtti.

Banka hisselerinde hedef fiyatlarını revize etti
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Credit Suisse, Türk bankalarına karşı temkinli olmaya devam edeceklerini belirterek, Türk banka hisseleri için hedef fiyat tahminini değiştirdi

Türk bankaları için hedef fiyatlarında ortalama yüzde 3’lük bir kesinti yaptığını belirten Credit Suisse, Akbank ve Garanti için üstün performans derecelendirmesini teyit ederken, İşbank, Vakıfbank ve Yapı Kredi için nötr notunu korudu. Halkbank ve TSKB içinse düşük performans notunu teyit etti.

Türk bankalarının şu an için iskontolu olmalarının görece düşüşü sınırlayacağını belirten banka, değerleme/fiyatlama oranının zamana ve koşullara bağlı olduğunu fakat Türk bankalarındaki iskontonun bir müddet daha devam edeceğini ifade etti.

Akbank için fiyat hedefini hisse başına 7,07 TL olarak belirleyen Credit Suisse, Garanti için fiyat hedefini 10,24 TL olarak belirlerken, Halkbank için 4,08 TL, İş Bankası için 5,75 TL, Vakıfbank için 4,24 TL, Yapı Kredi için 2,58 TL ve TSKB için 1,30 TL olarak belirledi.
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k