banner339
banner274

Bakan müjdeyi verdi! Bayram sonrası uygulama girecek

Bazı şirketlerin haksız kazanç kapısına dönüşen ve adeta sürücülere tuzak kuran Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) uygulaması sona eriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, "Devlet hem vatandaşını k

banner362
Bakan müjdeyi verdi! Bayram sonrası uygulama girecek
banner353

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröre karşı  müsamahakar olmayacağız. Elimizdeki bütün teknik ve istihbari donanım açısından  bütün araçlarımızı sahada hazır edeceğiz. Onların hareket kabiliyetini tamamen  kesmeye çalışacağız. Tekrar söylemek istiyorum, açık konuşuyorum ki acımasız olacağız." dedi.

Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bayramlaşma  programında yaptığı konuşmada, terörle mücadele konusunda kaybedecek zamanlarının  olmadığını belirtti.

Bölgedeki vatandaşların hayat standartlarının yükseltilmesinin  hükümetin ortaya koyduğu programlarla sahada olumlu yansımalar verdiğine işaret  eden Soylu, şunları söyledi:

"Gerek huzurun ve sükunun her daim artması, gerekse özellikle terör  örgütünün ortaya koyduğu sinsi davranışların önüne geçilmesi açısından  yapacağımız çok iş var. Bugüne kadar hakikaten çok büyük bir mücadele verildi. Bu  mücadeleyi aynı kararlılık ve anlayışla devam ettirmek temel prensibimizdir.  Burada yapacağımız işin açıklaması çok basittir. Teröre karşı müsamahakar  olmayacağız. Elimizdeki bütün teknik ve istihbari donanım açısından bütün  araçlarımızı sahada hazır edeceğiz. Onların hareket kabiliyetini tamamen kesmeye  çalışacağız. Tekrar söylemek istiyorum, acımasız olacağız. Ama bilinmesini  isterim ki vatandaşımıza karşı büyük bir şefkatle onların arzu ve isteklerinin  gerçekleşmesi konusunda büyük bir cevvaliyet içerisinde hareketimizi ortaya  koyacağız."

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın  da talimatlarının bu yönde olduğunu vurgulayan Soylu, "Hükümetimiz aynı  kararlılık içerisindedir. İnanıyorum ki terörle mücadelede Türkiye başarılı  olacaktır. Terörle mücadeleyi yenmek de başarılı olmak da ne kadar güvenlik  güçlerimize ihtiyacımız varsa altını çizerek, söylemek istiyorum ki oradaki  vatandaşımızın da desteğine aynı şekilde ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

ABD BÜYÜKELÇİSİNİN MESNETSİZ AÇIKLAMALARI

Yıllardır müttefikimiz olan ülkelerin büyükelçileri üzerine vazife olmayan konularda açıklama yapıyorlar. Bizim açımızdan hoş bir durum değil. Hiçbir bağımsız ülkeye yol haritası çizemezsiniz. Birilerine yön verir gibi konuşmaları bizi üzmüştür. Bu konuda büyükelçinin değerlendirmelerine cevabmızı o gün verdik ama asıl cevabı bu millet birliği ve kardeşliği ile yapmıştır.

Dünyada yıllarca teröre karşı ortak bir deklerasyon söz konusudur. Bu deklerasyonu veren ülkeler için bu olay bir samimiyet testidir. Büyükelçi uyarılmalı.

Teröre karşı biz bütün ülkelere sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İstedikleri tüm teröristleri teslim ediyoruz. Ama çifte standartlı bir davranışın Türkiye'ye uygulanmasını manidar buluyoruz. Terör örgütünün istismar ettiği alanları birer birer kapatacağız.

Bayram ertesi uygulamaya girecek. Bu konudaki bütün hazırlıklar yapıldı. Ortaya koyduğumuz iradeye inşallah milletimiz de karşılık verecek. Trafik kazaları ülkemiz için içimizi burkuyor. Bu kadar kaliteli yollarımız olmasına rağmen malesef ciddi kazalarla karşı karşuya kalıyoruz.

Alacağımız tedbirler önemlidir. Emniyet kemeri sadece arabanın önünde bulunanlar için değil arkada emniyet kemerinin çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Milletimize mesajımızdır. Son 15 yılın en az kazası ile karşı karşıyayız.

3-4 saatte bir kaza istatistiklerini alıyoruz. Ne olursunuz dönüş yolunda acele etmeyin. Birbirimizi uyaralım. Televizyonlarımıza buradan çağrıda bulunuyorum.

BAYRAM ERTESİ UYGULAMAYA GİRİYOR

Bir de TEDES meselesi var. Devlet hem vatandaşını korumak için hem de gelir elde etmek için vatandaşına tuzak hazırlamaz. Bayram üstü bu konuda çok daha dikkatli olduk. Bayram ertesi uygulamaya girecek. Bu konudaki bütün hazırlıklar yapıldı. İnşallah ortaya koyduğumuz iradeye milletimiz de karşılık verecek. Ülkemizde yaşanan trafik kazaları inanın içimizi burkuyor. Bu kadar kaliteli yollarımız olmasına rağmen malesef ciddi kazalarla karşı karşuya kalıyoruz.

Alacağımız tedbirler önemlidir. Emniyet kemeri sadece arabanın önünde bulunanlar için değil arkada emniyet kemerinin çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Milletimize mesajımızdır. Son 15 yılın en az kazası ile karşı karşıyayız.

3-4 saatte bir kaza istatistiklerini alıyoruz. Ne olursunuz dönüş yolunda acele etmeyin. Birbirimizi uyaralım. Televizyonlarımıza buradan çağrıda bulunuyorum. Bu konuda hatırlatma yapsınlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 12:36
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k