banner339
banner313

Bakan Koca beklenen açıklamayı canlı yayında yaptı - CANLI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de düzenlediği basın toplantısında tam kapanma dönemiyle ilgili en çok merak edilen soruya yanıt verdi.

Bakan Koca beklenen açıklamayı canlı yayında yaptı - CANLI
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanmanın 4. gününde Edirne Valiliği'nin ziyaret etti. 

Bakan Koca, ziyaretin ardından kameraların karşısına geçti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tam kapanma vakayı düşürdü mü?" sorusuna "Olumlu etkilerini görmeye başladık." ifadeleri ile yanıt verdi. Koca aynı zamanda vaka sayısındaki düşüşün, test sayısının az olmasından kaynaklı olmadığını söyledi.

Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar: 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarının satır başları şöyle;

Bugün Edirnede'yiz, Trakya Bölgesi'ndeki durumu il değerlendirme toplantılarında ele alacağız. Pandeminin Edirne'deki seyrini konuştuk. Edirne'de sağlık hizmetlerinin sunulmasındaki durumu, ihtiyaçları, destek talep edilen konuları istişare etme fırsatı bulduk.

Vaka sayılarında düşüşü yakalayacağmızı düşünüyoruz. 

Tüm Türkiye'de son iki haftada hastaneye müracaat edenlerin sayısı yarı yarıya düşmüş durumdadır. Test sayılarının düşmesi vaka sayılarının düşmesi değil sonucudur.

Vaka sayıları sonucu tam kapanma bir zaruret haline geldi. Vatandaşlarımızın bu fedakarlığı sayesinde hedefimize ulaşacağız. Sürecin sonunda vaka sayılarının çok azaldığı bir bayramı yaşamak istiyoruz.

Salgını yenebilmek için etkili bir aşılama oranına ulaşmak zorundayız. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.

 
banner218