banner339
banner313

Bakan Betül Sayan'dan İdris Baluken'e Tokat Gibi Yanıt

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini çarpıtan HDP'li Baluken'e masaya vura vura anlattı: Türk kadınını 15 Temmuz'da gördünüz.Tankların önünde meydan okuduk.

Bakan Betül Sayan'dan İdris Baluken'e Tokat Gibi Yanıt
banner401
banner427

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Madam gibi ölmek var, adam gibi ölmek var' sözlerini çarpıtan HDP'li Baluken'e 'Türk kadını adam gibi ölmesini bilir' diyerek cevap verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Türk kadını, 15 Temmuz gecesi tankların, helikopter mermilerinin önünde adam gibi ölmüştür." dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, temel kanun olarak görüşülen Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Tasarısı'nın 10 madden oluşan birinci bölümü kabul edildi.

BALUKEN: ERDOĞAN'IN TOPLUMU RAHATSIZ EDEN AÇIKLAMASI OLDU

Görüşmelerde söz alan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Kaya'nın kabinedeki tek kadın bakan olduğuna işaret ederek, "Bundan birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bütün kadınları ve toplumu rahatsız eden bir açıklaması oldu, 'Adam gibi ölürüz, madam gibi değil' şeklinde. Sayın bakanın, bu cümlelerle ilgili mevcut durumu açıklayan ve kabul edilemez olduğunu ifade eden görüşleri dile getirmesini beklerdik." diye konuştu.

"TÜRK KADINI, 15 TEMMUZ'DA ADAM GİBİ ÖLDÜ"

Bakan Kaya ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı ifadenin, Anadolu'da kullanılan bir deyim olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayan, Türk kadınının 15 Temmuz gecesi tankların önünde, helikopter mermilerinin önünde adam gibi öldüğünün altını çizerek, "Kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, genciyle yaşlısıyla yediden yetmişe, bu milletin kadınları bu Meclis çatısı altında da. Ben hükümetin bir kadın bakanı olarak, burada bombaların altında oturdum ve milletin iradesine sahip çıktım ve kadın vekillerimiz sahip çıktı ve Türk kadını tankların önünde meydan okudu, Boğaziçi Şehitler Köprüsü'ndeki kadınlarımızı size hatırlatmak isterim. Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir. 15 Temmuzda da bunu gösterdik, 8 tane kadın şehidimiz var. Allah'tan hepsine rahmet diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 09:24
banner218