banner339
banner313

Bahtiyar Akçay'ın cansız bedeni kuyuda bulunmuştu! Adnan Bulut dosyası da yeniden açıldı

Giresun'dan İstanbul'a arkadaşının yanına gelen ve bir daha kendisinden haber alınamayan Bahtiyar Akçay'ın cansız bedeni halı fabrikasındaki kuyuda bulunmuştu. Cinayet şüphelisi Nadir Ü. İle birlikte 4 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. 2007 yılında aynı fabrikaya girdikten sonra çıkmadığı belirlenen Adnan Bulut dosyası da yeniden açıldı.

Bahtiyar Akçay'ın cansız bedeni kuyuda bulunmuştu! Adnan Bulut dosyası da yeniden açıldı
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

25 Mayıs'ta Giresun'dan otomobil satın almak için İstanbul'a gelen Bahtiyar Akçay'dan (51) haber alamayan yakınları olayı polise bildirdi. 20 gündür kendisinden haber alınamayan Bahtiyar Akçay'ı bulmak için araştırmalarını derinleştiren Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği, Bahtiyar Akçay'ın en son arkadaşı Nadir Ü'nün işyerine gittiğini ve bir daha dışarı çıkmadığını belirledi.

Yenibosna'da bulunan fabrika içinde geniş çaplı arama yapan polis ekipleri Bahtiyar Akçay'ın cesedini fabrikanın bahçesindeki kuyuda buldu. Yapılan incelemede cesedin bulunmaması için üzerinin betonla kapatıldığı belirlendi. Yetkililer, cesedin bir çuvala konularak kuyuya atıldığını söyledi. Bahtiyar Akçay'ın vücudunda iki adet mermi deliği olduğu tespit edildi.

Polis bu gelişme üzerine aralarında Bahtiyar Akçay'ın yanına geldiği arkadaşı Nadir Ü. ile 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Nadir Ü. Kayıp arkadaşı ile ilgili konuşmazken, ofisinde iki tabanca bulundu. Nadir Ü. ile birlikte 4 kişi Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

DOSYA YENİDEN AÇILDI

Öte yandan yetkililer 2007 yılında kayıp müracaatı yapılan ve aynı fabrikaya girdikten sonra çıkmadığı belirlenen Adnan Bulut dosyasını da yeniden açtı. Fabrikada aramaların devam ettiği öğrenildi.

Hasan YILDIRIM - Özgür EREN / İSTANBUL (DHA)
banner218