banner339
banner313

Aziz dizisi oyuncuları kimler, nerede çekiliyor? Aziz dizisinin konusu nedir?

Aziz dizisi ilk bölümü ile bu akşam izleyicilerle buluşacak. Recai Karagöz'ün yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu ise Eda Tezcan kaleme alıyor. Aziz dizisinin oyuncu kadrosunda birçok isim yer alıyor. Peki Aziz dizisi oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor?

Aziz dizisi oyuncuları kimler, nerede çekiliyor? Aziz dizisinin konusu nedir?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Aziz dizisi bu akşam yayın hayatına başlıyor. Murat Yıldırım ve Damla Sönmez dizinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Dizinin proje tasarımcı ise Necati Şahin. Dizinin çekimleri ise birçok ilde gerçekleştiriliyor. Peki Aziz dizisi oyuncuları kimler? Aziz dizisi nerede çekiliyor?

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu
Suzan Kardeş, Füsun Demirel, Meral Çetinkaya, Ayten Soykök, Elif Sönmez, Baran Akbulut, Cenan Çamyurdu, Haydar Köyel ve Berkay Akın.

AZİZ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Aziz dizisinde Antakya'da zengin bir ailenin oğlu olan Aziz'in yaşamı izleyicilerle buluşacak. Yıldırım, Aziz Payidar adlı bir karaktere hayat verecek.

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır. Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

AZİZ DİZİSİ NEREDE ÇEKLİYOR?

Aziz dizisi, Sakarya, İstanbul ve Hatay'da çekiliyor.
banner218