banner83

Azarlanan muhabir Başbakan'a dava açtı!

Zaman gazetesi muhabiri Ahmet Dönmez, şubat ayındaki basın toplantısında sorduğu sorulara Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aşağılayıcı ve onur kırıcı cevap verdiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Azarlanan muhabir Başbakan'a dava açtı!
banner94
banner26

Erdoğan'ın cevabının kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığını öne süren Dönmez, bu konuyu çarpıtarak haber yaptığını iddia ettiği haber sitesi sahibi Tutkun Akbaş'a da dava açtı. Davacı Dönmez, Erdoğan ve Akbaş'tan 50'şer bin liralık tazminat istedi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Dönmez'in dilekçesinde, "Ahmet Dönmez, tamamen saygı sınırları içerisinde Başbakan Erdoğan'a, Urla'daki villalar, Habertürk'e yönelik sansür iddiaları ve Sabah-ATV grubunun satışıyla ilgili iddiaları sordu.

Tüm ülkenin gözü önünde, konumunun verdiği saygınlık ve gücü de kullanarak müvekkilimin kişilik haklarına yönelik ağır bir saldırıda bulundu. Ayrıca çeşitli dış güçler nasıl emrediyorsa müvekkilimin ona göre hareket ettiğini ileri sürerek, çeşitli yollarla kendisini lekelemeye çalıştığını, uydurma ve yalan içerikli haber yaptığını ve iradesiz bir insan olduğunu da söylemiştir" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 15:36

banner102