banner339
banner274

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan piyade er 21 yaşındaki Gökhan Ayder’in Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi
banner401
banner399

Şehit piyade er Gökhan Ayder’in acı haberi, Sakarya’nın Kaynarca İlçesi Cebek Mahallesi’nde yaşayan ailesine ulaştı. Yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde oğullarınınşehit olduğu haberini Ayder ailesine verdi. Acı haberi alan 3 çocuk babası Nazmi Ayder ile eşi gözyaşlarına boğuldu. Ayder ailesinin evine ve mahallesine Türk bayrakları asıldı. Bekar olan Gökhan Ayder’in şehit olduğu haberini alan komşuları ve yakınları taziye için eve akın etti.

Askerliğinin sona ermesine 90 gün kala şehit olan Gökhan Ayder’in sosyal medyadaki paylaşımları ise yürekleri burktu. Kurban Bayramı’nda annesine hitaben, kalp içerisine ’Bu bayram gelemedim anam’ diye paylaşım yaptığı görüldü. 

Şehit Gökhan Ayder’in, 24 Ağustos tarihinde ise silah arkadaşlarıyla çektikleri videoda ’Bizim yerimize öpün babanızın annenizin elini, bize nasip olmadı bu bayram ne yapalım memleket sağolsun’ diye paylaşımda bulunduğu görüldü. 

57f01cc867b0a92994670340.jpg

AYNI MAHALLE GEÇEN AY DA ŞEHİT VERMİŞTİ

Aynı mahalleden uzman çavuş Mansur Cansız da yaklaşık bir ay önce Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olmuştu.

BABASI TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Şehit Gökhan Ayder’in baba evi yakınları ve mahalleliyle dolup taştı. Nazmi Ayder evinin önünde taziyeleri kabul etti. Şehidin annesi Nursel Ayder ise evde yakınları tarafından teskin edildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi taziye çadırı kurarken, Kaynarca Belediyesi ise vatandaşlara su dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 00:02
banner218