banner339
banner313

Asgari ücret zammı açıklandı mı, ne kadar olacak? 2022 asgari ücret görüşmeleri başladı mı?

Asgari ücret görüşmeleri için geri sayım başladı. Milyonlarca asgari ücretle çalışanın gözü kulağı bu toplantılarda... Yüksek zam beklentisi heyecan yaratırken sıklıkla "Asgari ücret zammı açıklandı mı, ne kadar olacak? 2021 görüşmeleri başladı mı?" diye soruluyor.

Asgari ücret zammı açıklandı mı, ne kadar olacak? 2022 asgari ücret görüşmeleri başladı mı?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayı itibarıyla başlayacak. Toplantıya kısa bir süre kala heyecan tavan yapmış durumda... Zammın erken açıklanması beklenirken sıklıkla "Asgari ücret zammı açıklandı mı, ne kadar olacak? 2021 görüşmeleri başladı mı?" diye soruluyor.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU NE ZAMAN TOPLANACAK?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 1 Aralık Çarşamba günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; Enflasyon artı 8-10 puan tartışılırken, asgari ücretin 3 bin 600 lira civarında olacağı öne sürülüyor. Edinilen bilgiye göre, Çalışma Bakanlığı’nda Asgari Ücret, 3600 gösterge ve emekli maaşlarının iyileştirilmesi başlıkları altında yapılan çalışmalar konusunda, iktidar partisine bir kaç kez bilgi verildi. Parti kurmaylarıyla yapılan toplantılarda, ‘olasılıklar ve yapılabilirlik’ üzerine değerlendirmeler yapıldığı öğrenildi.

 
banner218