banner339
banner313

Apple, yeni iPad mini modelini duyurdu

Apple, A15 Bionic işlemcili yeni iPad mini modelini duyurdu. En uygun fiyatlı iPad mini, A15 Bionic işlemciyle birlikte daha yüksek performans sunacak.

Apple, yeni iPad mini modelini duyurdu
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Yenilenen iPad mini daha önce iPad Pro ve iPad Air’da gördüğümüz tasarımı kazanıyor.

iPad Pro tarzı ince çerçeveli yeni tasarıma sahip olan iPad mini’de parmak izi sensörü yani Touch ID, üst kısımdaki güç butonuna yerleştirildi. Burada iPad Air benzeri bir tasarım tercih edilmiş durumda.

Dört farklı renkte gelen tablet, 500 nit parlaklık sunan 8,3 inç ekrana sahip. LCD ekran yuvarlatılmış köşelere sahip. Geniş renk gamı desteği ve True Tone gibi özellikler bu ekranda mevcut.

Cihaz aynı zamanda CPU’da yüzde 40, GPU’da yüzde 80 daha yüksek performans getiriyor. Burada tam işlemci adı ilginç olarak verilmiyor. Bağlantı için USB-C kullanan ürün, 5G desteğine sahip ve bu konuda gerçekten aktarım performansı açısından sınırlarını zorluyor. Arkasında tek bir 12 megapiksel kamera yer alan ve çift tonlu flaş taşıyan ürün, önde de 12 megapiksel ultra geniş açı kamera taşıyor.

4K video çekebilen yeni iPad mini, Apple Pencil 2 desteğine sahip ve kalemi üstünde şarj edebiliyor.

Tek elde kullanım için çok iyi bir seçenek olan tablet, 499 dolardan başlıyor. Tablet önümüzdeki hafta raflara çıkıyor ve kutusunda 20W hızlı şarj cihazı taşıyor.


banner218