banner339
banner313

AÖL sınav giriş ekranı... Online sınav nasıl ve nereden yapılacak? İşte MEB AÖL sınav ekranı...

Açıköğretim Lisesi sınavları başladı. Sınavlar online yapılırken dün başlayan sınavların hangi ekrandan yapılacağı merak konusu oldu. "Online sınav nasıl ve nereden yapılacak?" sorusu peş peşe geliyor. İşte AÖL sınav giriş ekranı...

AÖL sınav giriş ekranı... Online sınav nasıl ve nereden yapılacak? İşte MEB AÖL sınav ekranı...
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

AÖL sınavları 4 Aralık'ta başladı, 10 Aralık'ta son buluyor. Yine online olarak yapılacak sınav hakkında öğrenciler bazı sorulara cevap arıyorlar. Onlardan bir tanesi ise şöyle: AÖL online sınav nasıl ve nereden yapılacak? İşte AÖL sınav giriş ekranı...

AÖL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AÖL SINAVLARI AÇIKLAMASI!

Not-1: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

MEB'DEN AÖL ONLİNE SINAV AÇIKLAMASI

Not-2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Milli Eğitim Müdürlüklerince, "...İnternet erişimi olmayan öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce belirlenen internet erişimi olan ve bilgisayar/tablet bulunan okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması, Engelli öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce okuyucu/kodlayıcı görevlendirilerek ev/hastanede veya belirlenen okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması..." şeklinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu konuda talepte bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına başvurması gerekmektedir.

Not-3: Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir. Öğrencilerimizin cep telefonu veya bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan önce kapatmaları gerekmektedir.
banner218