banner339
banner313

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? AÖF sonuçları sorgulama ekranı

AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Ocak ayının ilk haftasında gerçekleşen Açıköğretim Fakültesi final sınavlarının sonuçları henüz açıklanmadı. Sınava katılanlar AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusuna yanıt arıyor. Peki, AÖF sonuçları nasıl sorgulanır?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? AÖF sonuçları sorgulama ekranı
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Açıköğretim Fakültesi final sınavları 8-9 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ise henüz kesinleşmedi. Öğrenciler 'https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim' sisteme öğrenci girişi yaparak sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8-9 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF final sınavlarının sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Geçmiş dönemdeki sınavlara baktığımız zaman sınav sonuçlarının sınav tarihinden itibaren 15 gün içerisinde erişime açılması bekleniyor.

AÖF SINAV GEÇME NOTU

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarının; 9.maddesinde Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında "Başarı Notu" alt sınırı uygulanır.

"Başarı Notu" alt sınır değeri, laboratuvar dersleri, uygulama dersleri ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 35'tir…”11. maddesinde 35 ve üzerinde “Başarı Notu”na sahip öğrencilerin değerlendirilmesi (laboratuvar dersleri, uygulama dersleri ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında) öğrenci sayısı 30 ve üzerinde ise aşağıdaki gibi yapılır:

Başarı Notu Alt Sınır Değeri (35) DD harf notu alt sınır değeri olarak kullanılır.

“Başarı Notu” 35 ve üzerinde olan öğrencilerin harf notlarının belirlenmesinde yüksek puandan düşük puana doğru Tablo 1’deki yüzdelik dilim harf notu karşılıkları kullanılır.

Aynı başarı puanına sahip öğrencilere yüzdelik dilime bakılmaksızın aynı harf notu verilir.” denilmektedir.

Her ders için öğrencilerin başarı yüzdesinin bulunduğu dilim dikkate alınarak karşılık gelen harf notları verilmektedir.denilmektedir.
banner218