banner4

ALES sınav giriş belgesi açıklandı mı? ALES sınav yerleri belli oldu mu?

Şu sıralar ALES'e girecek olan adayların büyük çoğunluğu sınav giriş belgeleri için heyecan yaşıyor. Sınav yerlerini öğrenmek isteyen adaylar 5 Mayıs'ta gerçekleşecek olan kritik sınav öncesi ÖSYM'nin sitesini sık sık ziyaret ediyor.

ALES sınav giriş belgesi açıklandı mı? ALES sınav yerleri belli oldu mu?
banner26

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yılda 3 kez gerçekleşiyor. ALES'in ilki ise 5 Mayıs'ta yapılacak. Sınav için hazırlıklar devam ederken sınava girmek için en önemli belge sınav giriş belgesi... Sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen on binlerce kişinin şu sıralar en çok yönelttiği soru "ALES sınav giriş belgesi açıklandı mı?" şeklinde... İşte ayrıntılar...

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANIR?

ALES sınav giriş belgeleri için ÖSYM'den yapılan net bir açıklama yok. Fakat bu önemli belge sınavdan 10 gün önce açıklanıyor. Bu durumda ALES sınav giriş belgelerinin 26 Nisan'da adayların erişimine açılması bekleniyor.

ALES KAÇ SORUDAN OLUŞUYOR?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel testler uygulanıyor. Sayısal testi, adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan; sözel testi, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan oluşuyor.

SINAVA GİRERKEN ADAYIN YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

a) İLGİLİ SINAV DÖNEMİNE AİT 2019-ALES SINAVA GİRİŞ BELGESİ:

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 14:40

banner79

banner78